2022. november 16.
Elkezdődött az úszók rövidpályás országos bajnoksága!
Már az első napon megszülethet az első Fradi-érem a Kaposváron zajló viadalon.

November 16-án, szerdán megkezdődött az úszók rövidpályás országos bajnoksága Kaposváron, amelynek már első napján több Fradi-sportoló bejutott a délutáni döntőkbe. Versitz Ákos 200 méter vegyesen állt rajtkőre és a hetedik legjobb idővel jutott a fináléba, míg Kutasi Máté 100 mellen a második legjobb idővel lépett tovább az előfutamokból. Kétszeres Európa-bajnokunk, Burián Kata 50 háton kezdte meg a szereplését az ob-n és rögtön vár rá egy döntő is már az első napon.

Következett a 400 méter férfi gyors, amelyen Európa-bajnokunk, Mészáros Dániel a harmadik legjobb idővel jutott döntőbe, míg a hölgyeknél Fábián Bettina a második legjobb idővel döntőzhet. A váltók esetében is lesz miért izgulnunk, ugyanis a 4x100-as mix vegyesváltó is finalista lett.

A döntőkre délután 17.00 órától kerül sor.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.