2022. augusztus 10.
Éremcsata Rómában – rajtol az úszó Eb!
Hat Ferencvárosi úszóval rajtol csütörtökön az Eb.

A budapesti világbajnokság után nem sokat pihenhettek az úszók, csütörtöktől Róma ad otthont a sportág Európa-bajnokságának. Az örök városban a medencés és nyíltvízi úszók mellett a műugrók, az óriás-toronyugrók és a szinkronúszók mérik össze tudásukat.

A medencés úszók a legendás Foro Italico medencéjében harcolnak majd az érmekért.  A magyarok eddig 99 aranyérmet nyertek az Eb-ken, az első napon pedig a Ferencvárost erősítő Verrasztó Dávidnak (borítóképünkön) lesz a legnagyobb esélye, hogy megszerezze a történelmi, 100. aranyat. A 33 éves úszó 2014 és 2018 között egymást követő három alkalommal nyert 400 méter vegyesen.

A Ferencváros úszói közül Mészáros Dániel 100 gyorson és 200 gyorson áll rajtkőre, Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen, 1500 gyorson és 400 gyorson indul. Utóbbi két számban egy klubtárs, Fábián Bettina is képviseli az FTC-t, aki még 800 gyorson is szeretne minél jobb idővel a célba csapni.

A nyíltvizi úszóknál a vb-bronzérmes Gálicz Péter valamint Balogh Vivien is 10 és 25 kilométeren csatázik az érmekért az Európa-bajnokságon.

Junior vb: Fábián Bettina a váltóval is világbajnok!

Az FTC úszója szombaton egyéniben, vasárnap csapatban nyert aranyat.

Micsoda siker! Fábián Bettina világbajnok 10 km-en!

Fiatal úszónk szoros csatában, két másodperccel előzte meg a célban spanyol riválisát.

Az MKB Bank különdíjat adott át az Eb-győztesnek

Mihályvári-Farkas Viktória a római Eb-n arany- és ezüstérmet szerzett, különdíjat kapott az MKB Banktól.

Gálicz László ezüstérmes lett a vb zárónapján

Az FTC úszója újabb remek egyéni csúccsal és egy szépen csillogó ezüsttel zárta le a perui ifi úszó vb-t.

Folytatódik a Mészáros-parádé! Újabb vb-ezüst Peruból

Úszónk, Mészáros Dániel már harmadik érmét nyerte a limai Junior Úszó Világbajnokságon.

Mészáros Dániel világbajnok Peruban!

Úszónk a 4x100 méteres vegyes gyorsváltó tagjaként lett első a Limában zajló junior vb-n.