2021. március 24.
Ezüst- és bronzérem az úszó ob első döntői után
Mihályvári-Farkas Viktória második, míg Verrasztó Dávid harmadik hellyel kezdett a 123. Országos Bajnokságon.

Szerdán az első döntőkkel folytatódott a Duna Arénában zajló 123. Úszó Országos Bajnokság. A délelőtti finálékban két ferencvárosi éremnek örülhettünk. Mihályvári-Farkas Viktória (a kis képen) ezüstérmet nyert 800 méter gyorson, míg Verrasztó Dávid (a borítóképen) 200 méter pillangón a harmadik helyen zárt.

Érdekesség, hogy utóbbi futamában rajta kívül még két fradista indult. Biczó Bence a negyedik, Török Dominik Márk pedig az ötödik helyen ért célba, többek között a szám olimpiai ezüstérmes klasszisát, Cseh Lászlót is megelőzve.

A nőknél még Verrasztó Evelyn a hetedik lett 50 méter gyorson.

A részletes eredménysort versenynapra lebontva ITT böngészheti, míg a további napi programot ITT találja.

EREDMÉNYEK
ÚSZÁS
123. ORSZÁGOS FELNŐTT BAJNOKSÁG SZÉCHY TAMÁS EMLÉKÉRE, DUNA ARÉNA, BUDAPEST, 2. NAP
DÖNTŐK
NŐI
50 m gyors: 7. Verrasztó Evelyn
200 m pillangó: 7. Mihályvári-Farkas Viktória, B-döntő: 6. Nagy Réka
800 m gyors: 2. Mihályvári-Farkas Viktória, 10. Balogh Vivien, 12. Sömenek Onon Kata
FÉRFI
50 m gyors, B-döntő: 8. Mándli Benedek
100 m hát, B-döntő: 2. Hímer Krisztofer
200 m pillangó: 3. Verrasztó Dávid, 4. Biczó Bence, 5. Török Dominik Márk
1500 m: 6. Gálicz László, 9. Tabi Zoltán

Cikkajánló

Mindkét úszónk dobogóra állhatott Rómában

Molnár Dóra és Kovács Benedek is harmadik lett a Sette Colli záró napján.

Visszaszámlálás indul: egy év és rajtol a vizes vb

Keszthelyi Rita és Betlehem Dávid is izgatottan várja a hazai világversenyt - VIDEÓ!

Fábián Bettina: „Betelt a pohár, ez nem mehet tovább”

A nyíltvízi úszók egészsége továbbra is sokadlagos szempont, ezen változtatni kell – INTERJÚ!

Fábián Bettina ezüstérmes a setúbáli Vk-versenyen

Úszónk a 3 kilométeres kieséses versenyben remekelt, ugyanebben a számban Betlehem Dávid negyedik lett.

Betlehem ismét aranyérmes, így megnyerte a Vk-sorozatot

A Setúbálban megrendezett Nyíltvízi úszó Világkupán remekeltek a ferencvárosi versenyzők 10 km-en.

Győzelemmel zárta a váltó az országos bajnokságot

Az FTC úszói összesen 18 érmet nyertek a debreceni viadalon.

Barta Bianka ifi Eb-szinttel nyert az OB-n

Remekeltek a Ferencváros fiataljai Debrecenben az ifjúsági úszók országos bajnokságán.

Újabb állomás a Mare Nostrum versenysorozaton

Molnár Dóra jobbat úszott monacói idejénél, de az éremszerzés Canet-en-Roussillonban elmaradt.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin