2021. március 25.
Ezüstérmes az FTC 4x200 méteres gyorsváltója az ob-n
A 123. Úszó Országos Bajnokság harmadik napján ezúttal csapatban szerzett értékes érmet a Fradi.

Csütörtök délelőtt a harmadik napjával folytatódott a Duna Arénában zajló 123. Úszó Országos Bajnokság.

Az FTC szakosztálya a finálékban öt számban, öt egyéni versenyzővel és két váltóval olt érdekelt. A legjobb eredményt a Biczó Bence, Mándli Benedek, Mészáros Dániel, Hímer Krisztofer összeállítású 4x200 méteres gyorsváltónk érte el, amely ezüstérmet szerzett 7:31.25-ös idejével.

Nagy Réka, Balogh Vivien, Szokol Szonja, Mihályvári-Farkas Viktória összetételű szintén 4x200 méteres gyorsváltónk a döntőben a hatodik helyen végzett.

Az egyéni számokban a nőknél Szokol Szonja negyedik, Verrasztó Evelyn hatodik lett 50 méter pillangón. A férfiaknál Hímer Krisztofer 200 méter vegyesen a negyedik helyezést érte el, Mészáros Dániel pedig 400 gyorson a hetedik helyen ért célba. Folytatás délután a további előfutamokkal.

Az FTC eddig három érmet, két ezüstöt és egy bronzot szerzett az országos bajnokságon.

Az ob részletes eredménysorát versenynapra lebontva ITT böngészheti, míg a további napi programot ITT találja.

ÚSZÁS
123. ORSZÁGOS FELNŐTT BAJNOKSÁG SZÉCHY TAMÁS EMLÉKÉRE, DUNA ARÉNA, BUDAPEST, 3. NAP
DÖNTŐK
NŐI
50 m pillangó: 4. Szokol Szonja, 6. Verrasztó Evelyn
4x200 m gyorsváltó: 6. FTC (Nagy Réka, Balogh Vivien, Szokol Szonja, Mihályvári-Farkas Viktória)
FÉRFI
50 m pillangó, B-döntő: 8. Biczó Bence
200 m vegyes: 4. Hímer Krisztofer; B-döntő: 3. Versitz Ákos
400 m gyors: 7. Mészáros Dániel
4x200 m gyorsváltó: 2. FTC (Biczó Bence, Mándli Benedek, Mészáros Dániel, Hímer Krisztofer)

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.