2022. június 18.
Fábián Bettina 10. lett 400 gyorson
A Fradi úszója nem jutott tovább a táv döntőjébe.

Június 17-én, pénteken a műúszás számaival már kezdetét vette a 19. FINA Világbajnokság, amelyet 2017 után 2022-ben ismét Magyarország rendez. Már június 18-án drukkolhattunk egy fradista sportolónak a 12-ből, hiszen úszónk, Fábián Bettina 400m gyorson állt rajtkőre. Bettina az 1-es pályára kapott besorolást, de mellette egy másik magyar, Késely Ajna is ott volt a medencében.

100 méter után Bettina a hatodik helyen fordult, majd visszacsúszott a kilencedik helyre. Az első fele a mezőnynek nagyon elszakadt, és mivel ezen a távon nincs középdöntő, így a futamában a 10. helyen végző Fábián Bettina nem került be a fináléba, ahogy Késely Ajna (6.) sem. Előbbi a 22., utóbbi a 12. helyen zárt összességében.

- Már a második száztól eléggé fájt az úszás, nem igazán ez az én fő versenyem, jó tapasztalatszerzés volt ez nekem. Világraszóló élmény ez most nekem, legendák között úszhattam itt Budapesten, köztük a példaképemmel Katie Ledecky-vel. Az időmet nem kommentálnám, tanulni fogunk belőle - nyilatkozta a futam után az M4 Sportnak Fábián Bettina.

„Minden eddigi eredményemet az FTC-nek köszönhetem”

Interjú a friss vb-bronzérmes úszóval, Gálicz Péterrel.

Ezt üzente a Fradi-családnak a friss vb-bronzérmes

22 éves junior magyar bajnok úszónk, Gálicz Péter mindenkinek köszönetet mondott a vb-bronz megszerzése után.

Hatalmas siker! Gálicz Péter vb-bronzérmes!

Az FTC úszója harmadikként ért célba a nyíltvízi úszók 25 km-es világbajnoki döntőjében.

Eb-aranyérmesünk elnöki elismerésben részesült

Úszónk, Fábián Bettina a juniorok nyíltvízi kontinensviadalán a váltóval ért fel Európa csúcsára - VIDEÓ

Balogh Vivien hosszabb távján 17. lett

Az FTC úszója szerdán a nyíltvízi versenyek női 10 kilométeres számában indult a világbajnokságon.

Háromszoros „Derby-győztes” lett a fradista

Az FTC úszói összesen hat éremmel zárták a II. Hódmezővásárhelyi Derbyt.

A mezőny első felében zárt a vb-n Balogh Vivien

Az FTC úszója az ötkilóméteres távon indult el hétfőn.

Mihályvári-Farkas hajszálra a döntőtől

Fiatal úszónknak a 400 vegyes előfutamában elért ideje nem volt elég a világbajnoki döntőhöz.