2023. július 20.
Fábián Bettina világbajnoki ezüstérmes a váltóval!
Az FTC úszója a magyar válogatott tagjaként állhatott fel a dobogóra a nyílt vízi úszók csapatversenyében.

Magyar és ferencvárosi szempontból is remekül zárult a Fukuokában zajló vizes világbajnokság nyílt vízi úszóversenye.

Az FTC úszója, Fábián Bettina (a képen jobbról a második) a két egyéni versenyszáma után a négyszer 1500 méteres, vagyis 6 kilométeres váltó során az Olasz Anna, Rasovszky Kristóf, Betlehem Dávid alkotta magyar csapat negyedik tagjaként indult.

A magyar váltót Fábián Bettina indította el. Sokáig a 10. helyen úszott, majd egy nagy hajrával a hatodik helyen adta át a váltót Olasz Annának. A magyar csapat végül 1:10:35-ös idővel teljesítette a távot, így ezüstérmes lett az olaszok mögött.

„Az elmúlt évben a magyar váltó rendre a dobogón végzett, így ezekkel az gondolatokkal indultunk neki a csapattal. Éreztük, hogy jó formában vannak a versenyzők, így az érem gondolata mindenképp bennünk volt. A taktikank az volt, hogy a lányok majd megpróbálnak a gyengébb fiúkkal elúszni és így előnyre szert tenni, hogy a fiúk majd nagyot tudjanak csatázni az érmekert. Mind a négyen fantasztikusan teljesítettek és ennek eredménye lett ez a szép helyezés. Betti nagyon boldog és madarat lehetne vele fogatni! Biztos nagy motivációt jelent számára, hogy az elkövetkezendő egy évben még keményebben eddzen és ott lehessen az olimpián.” - mondta Fábián Bettina edzője, Kutasi Gergely a verseny után.

(Fotó: Magyar Úszószövetség/Facebook)

Rasovszky Kristóf a MÚSZ Sportolói Bizottságának elnöke

A Ferencvárosi Torna Club olimpiai bajnok úszóját a honi szövetség ülésén bízták meg a feladattal.

Fábián Bettina ötödik a Világkupán

Hosszú idő után szállt ismét versenybe úszónk Setubalban.

„Amikor először bejöttem, láttam, itt zajlik az élet”

Új úszóigazolásaink is belecsaptak - Németh Nándorral és Kovács Benedekkel indítottuk a napot - VIDEÓ

82 érmet, köztük 26 aranyat nyertek úszóink

A Budapest Kupa 4. fordulójában az FTC a harmadik helyen végzett az éremtáblázaton.

Az olimpiai bajnok Rasovszky: „Vannak további céljaim”

Nyílt vízi úszónk kikapcsolódásként túrázni jár, és már a Népligettel is ismerkedik – VIDEÓ!

Kiváló edzővel és Eb-ezüstérmes úszóval erősítünk

Az FTC-ben folytatja karrierjét Plagányi Zsolt mesteredző, valamint Kovács Benedek hátúszó.

Németh: „Minden adott, hogy jó eredményeket érjünk el”

Eb-győztes úszónk, Németh Nándor remek első benyomásokat szerzett a Fradiban - VIDEÓ!

Európa-bajnok olimpikon úszóval erősít a Fradi

A kétszeres vb-bronzérmes, Európa-bajnok Németh Nándor az FTC-ben folytatja pályafutását.