2022. december 12.
Felnőtt Európa-bajnokunk korosztályában is remekelt
Több korcsoportban is kiválóan szerepeltek az FTC úszói az Utánpótlás Rövidpályás Országos Bajnokságon.

Az elmúlt héten Szegeden rendezték meg első ízben az Utánpótlás Rövidpályás Úszó Országos Bajnokságot, amelyen az FTC népes csapattal indult több korosztályban is.

A férfiaknál a nyári római felnőtt Európa-bajnokságon a 4x200 méteres gyorsváltó tagjaként aranyérmes Mészáros Dániel ezúttal 200 és 400 méter gyorson is az első helyen végzett. Gálicz László 1500 méter gyorson nem talált legyőzőre. Rajtuk kívül a fiúk még két-két ezüst-, és bronzérmet nyertek az ifjúsági korosztályban. A serdülőknél Rieger Örs 800 méter gyorson szerzett még egy bronzot.

A nőknél a serdülő korú Orbán Boróka 100 méter gyorson bronzérmes lett. Boróka még szintén a héten a serdülő válogatottal aranyérmet nyert a Prágában megrendezett CECJM 8 Nemzetközi Versenyen.

CECJM 8 Nemzetközi Serdülő Úszóverseny, Prága
Csapatverseny: 1. Magyarország (FTC-tag: Orbán Boróka)
100 m gyors: 2. Orbán Boróka
50 m gyors: 4. Orbán Boróka
4x100 m gyorsváltó: 1. Magyarország (FTC-tag: Orbán Boróka)

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.