2019. május 2.
Hatalmas ferencvárosi éremeső négy versenyről
Úszó szakosztályunk fiatal tehetségei 73 (!) éremmel zárták a hétvégi hazai és nemzetközi versenyeket.

A múlt héten négy helyszínen is versenyeztek a ferencvárosi utánpótlás úszók. A juniorok a XI. Győr Openen szerepeltek és három számban három érmet szereztek. Női 400 méter vegyesen Mihályvári-Farkas Viktória másoik, míg 800 méter gyorson Fehérvári Réka harmadik lett, a fiúknál pedig szintén 400 vegyesen Mészáros Dániel a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

Székesfehérváron rendezték meg a 8.11 utánpótlás és a 12+ versenyt, amelyen szakosztályunk népes csapattal indult. A fiatalabbaknál egy aranyat és öt bronzot nyertek a fradisták, míg az idősebbek mezőnyében 13 első, öt második és hat harmadik helyet szereztek a mieink.

A hajdúszoboszlói Árpád Kupán is kiváló eredményeket értek el fiatal tehetségeink. Versenyzőink több korosztályban indultak és összesen 17 arany-, kilenc ezüst- és 10 bronzéremmel tértek haza. A remek szereplésnek köszönhetően az FTC nyerte az összesített pontversenyt és az ezzel járó trófeát.

Úszóink a négy versenyen összesen 73 érmet, köztük 32 aranyat, 17 ezüstöt és 24 bronzot szereztek.

EREDMÉNYEK
XI. Győr Open
NŐI, JUNIOR
400 m vegyes: 2. Mihályvári-Farkas Viktória
800 m gyors: 3. Fehérvári Réka, 10. Keresztes Emma, 12. Magyar Antónia, 16. Árvai Boglárka
FÉRFI, JUNIOR
400 m vegyes: 3. Mészáros Dániel, 4. Gálicz László, 7. Versitz Ákos, 9. Szűcs Ádám Zoltán
Junior 1, 1500 m: 11. Magyar Máté
Junior 2: 5. Huszár László, 7. Kecse Bence, 14. Kurucz Bendegúz 

8.11 utánpótlás verseny, Székesfehérvár
LÁNY
50 m mell: 3. Markó Száva
50 m pillangó: 1. Nagyiván Borbála, 3. Markó Száva
100 m mell: 3. Markó Száva
4x50 m lány gyorsváltó: 3. FTC (Nagyiván Borbála, Markó Száva, Kovács Dorka, Versitz Léna)
FIÚ
50 m gyors: 3. Nagyiván Balázs

12+ verseny, Székesfehérvár
FÉRFI
50 m hát 
2. korcsoport: 1. Mészáros Dani, 2. Gálicz László, 4. Versitz Ákos
50 m pillangó
2. korcsoport: 1. Mészáros Dániel, 4. Szűcs Ádám, 5. Gálicz László, 6. Versitz Ákos 
50 m gyors
2. korcsoport: 1. Mészáros Dániel, 3. Szűcs Ádám, 4. Versitz Ákos, 7. Gálicz László 
100 m pillangó
1. korcsoport: 1. Hímer Krisztofer
2. korcsoport: 1. Mészáros Dániel, 6. Versitz Ákos, 8. Gálicz László, 10. Szűcs Ádám
100 m gyors
1. korcsoport: 1. Hímer Krisztofer
2. korcsoport: 1. Mészáros Dániel, 3. Versitz Ákos, 5. Gálicz László, 6. Szűcs Ádám
100 m mell
2. korcsoport: 1. Mészáros Dániel, 3. Versitz Ákos
100 m hát
1. korcsoport: 2. Hímer Krisztofer
2. korcsoport: 2. Mészáros Dániel, 6. Szűcs Ádám, 7. Versitz Ákos, 8. Gálicz László 
200 m mell
2. korcsoport: 1. Szűcs Ádám
NŐI
50 m hát
2. korcsoport:
1. Ács Barbara
50 m pillangó
1. korcsoport: 3. Szokol Szonja
2. korcsoport: 2. Ács Barbara 
50 m gyors
1. korcsoport: 1. Szokol Szonja 
100 m pillangó
1. korcsoport:
2. Szokol Szonja
100 m gyors: 3. Szokol Szonja
100 m mell
1. korcsoport: 1. Szokol Szonja
100 m hát
2. korcsoport: 3. Ács Barbara
400 m vegyes: 1. Mihályvári-Farkas Viktória

Árpád Kupa, Hajdúszoboszló
FIÚ
100 m pillangó

1. korcsoport: 1. Márton Levente
2. korcsoport: 1. Takács Botond, 3. Deák Zalán, 5. Rácz Benedek
4. korcsoport: 1. Váradi Márton, 2. Patlók Olivér, 4. Bajor András, 6. Hudacskó András
200 m gyors
1. korcsoport:
1. Márton Levente, 3. Zanyi Ferdinánd, 4. Huszár László, 5. Grandpierre Krisztián
2. korcsoport: 1. Takács Botond, 6. Rácz Benedek
3. korcsoport: 6. Magyar Máté
4. korcsoport: 1. Váradi Márton, 2. Patlók Olivér, 5. Bajor András
200 m hát
1. korcsoport: 1. Zanyi Ferdinánd, 1. Márton Levente, 6. Kovács Ferenc
2. korcsoport: 3. Takács Botond, 6. Deák Zalán
4. korcsoport: 1. Váradi Márton, 2. Hartai Botond, 3. Patlók Olivér, 4. Bajor András
200 m mell
1. korcsoport: 1. Márton Levente, 2. Magó Benedek, 5. Kecse Bence, 5. Huszár László, 6. Grandpierre Krisztián
2. korcsoport: 2. Magyari Nándor, 4. Takács Botond, 5. Deák Zalán, 6. Rácz Benedek
4. korcsoport: 1. Váradi Márton, 3. Bajor András, 4. Hartai Botond, 5. Patlók Olivér
200 m pillangó
1. korcsoport: 1. Grandpierre Krisztián, 4. Zanyi Ferdinánd, 5. Kecse Bence, 6. Magó Benedek
3. korcsoport: 5. Magyar Máté
LÁNY
100 m pillangó
2. korcsoport: 1. Orbán Boróka, 2. Bán Panna, 4. Nagyiván Dorottya
3. korcsoport: 3. Farkas Nóra, 4. Birinyi Nóra, 5. Dinnyés Janka
200 m gyors
1. korcsoport: 2. Keresztes Emma, 3. Magyar Antónia
2. korcsoport: 1. Orbán Boróka, 2. Nagyiván Dorottya, 4. Bán Panna
3. korcsoport: 3. Farkas Nóra, 5. Birinyi Nóra
200 m hát
1. korcsoport: 2. Keresztes Emma, 4. Magyar Antónia
2. korcsoport: 1. Orbán Boróka, 2. Nagyiván Dorottya, 6. Bán Panna
3. korcsoport: 3. Farkas Nóra, 5. Dinnyés Janka
200 m mell
1. korcsoport: 1. Keresztes Emma, 3. Magyar Antónia
2. korcsoport: 1. Orbán Boróka, 2. Bán Panna, 5. Nagyiván Dorottya
3. korcsoport: 3. Farkas Nóra, 4. Magyari Katalin, 6. Dinnyés Janka
200 m pillangó
1. korcsoport: 4. Árvai Boglárka, 4. Magyar Antónia, 6. Keresztes Emma
Csapatverseny: 1. FTC

Cikkajánló

39 érmet nyertek a fradisták a BVSC uszodájában

Úszó szakosztályunk fiatal versenyzői 12-12 arany és ezüst mellett 15 bronzot szereztek a XVIII. BVSC Kupán.

Székelyi Dániel világbajnoki résztvevő!

Hosszútávúszó magyar bajnokunk a Seychelle-szigeteki Világkupán elért eredményével kijutott a vb-re.

Tarolt az FTC: Verrasztóék 21 érmet nyertek Ostravában

A Fradi hat úszója 11 aranyat és 5-5 ezüst-, illetve bronzérmet szerzett az ostravai nemzetközi...

Felnőtt érem és utánpótlás bajnoki címek!

Az FTC úszói kiválóan szerepeltek a békéscsabai Hosszútávúszó Medencés Országos Bajnokságon.

Az Újpesttől érkezett a Fradiba, majd világbajnok lett!

Úszónk, Mihályvári-Farkas Viktória még csak 15 éves, de már a felnőttek között is magyar bajnok – VIDEÓ!

Végső búcsú Novák Ilonától

Csütörtök délelőtt utolsó útjára kísérték olimpiai bajnok úszónkat, Novák Ilonát – VIDEÓ!

Éremeső a Tüskeuszodában

Utánpótláskorú úszóink az elmúlt hétvégén két budapesti versenyen is remekeltek.

Nyári úszótábor

Hat különböző turnusra lehet jelentkezni a Ferencváros nyári úszótáborába.

close
Facebook Youtube Instagram Linkedin
close
Fradi most
Fradi most