2019. május 2.
Hatalmas ferencvárosi éremeső négy versenyről
Úszó szakosztályunk fiatal tehetségei 73 (!) éremmel zárták a hétvégi hazai és nemzetközi versenyeket.

A múlt héten négy helyszínen is versenyeztek a ferencvárosi utánpótlás úszók. A juniorok a XI. Győr Openen szerepeltek és három számban három érmet szereztek. Női 400 méter vegyesen Mihályvári-Farkas Viktória másoik, míg 800 méter gyorson Fehérvári Réka harmadik lett, a fiúknál pedig szintén 400 vegyesen Mészáros Dániel a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

Székesfehérváron rendezték meg a 8.11 utánpótlás és a 12+ versenyt, amelyen szakosztályunk népes csapattal indult. A fiatalabbaknál egy aranyat és öt bronzot nyertek a fradisták, míg az idősebbek mezőnyében 13 első, öt második és hat harmadik helyet szereztek a mieink.

A hajdúszoboszlói Árpád Kupán is kiváló eredményeket értek el fiatal tehetségeink. Versenyzőink több korosztályban indultak és összesen 17 arany-, kilenc ezüst- és 10 bronzéremmel tértek haza. A remek szereplésnek köszönhetően az FTC nyerte az összesített pontversenyt és az ezzel járó trófeát.

Úszóink a négy versenyen összesen 73 érmet, köztük 32 aranyat, 17 ezüstöt és 24 bronzot szereztek.

XI. Győr Open
NŐI, JUNIOR
400 m vegyes: 2. Mihályvári-Farkas Viktória
800 m gyors: 3. Fehérvári Réka, 10. Keresztes Emma, 12. Magyar Antónia, 16. Árvai Boglárka
FÉRFI, JUNIOR
400 m vegyes: 3. Mészáros Dániel, 4. Gálicz László, 7. Versitz Ákos, 9. Szűcs Ádám Zoltán

100 m mell: 3. Markó Száva
4x50 m lány gyorsváltó: 3. FTC (Nagyiván Borbála, Markó Száva, Kovács Dorka, Versitz Léna)

50 m pillangó
2. korcsoport: 1. Mészáros Dániel, 4. Szűcs Ádám, 5. Gálicz László, 6. Versitz Ákos
50 m gyors
2. korcsoport: 1. Mészáros Dániel, 3. Szűcs Ádám, 4. Versitz Ákos, 7. Gálicz László
100 m pillangó
1. korcsoport: 1. Hímer Krisztofer
2. korcsoport: 1. Mészáros Dániel, 6. Versitz Ákos, 8. Gálicz László, 10. Szűcs Ádám

2. korcsoport: 1. Takács Botond, 3. Deák Zalán, 5. Rácz Benedek
4. korcsoport: 1. Váradi Márton, 2. Patlók Olivér, 4. Bajor András, 6. Hudacskó András
200 m gyors
1. Márton Levente, 3. Zanyi Ferdinánd, 4. Huszár László, 5. Grandpierre Krisztián
2. korcsoport: 1. Takács Botond, 6. Rácz Benedek
3. korcsoport: 6. Magyar Máté
4. korcsoport: 1. Váradi Márton, 2. Patlók Olivér, 5. Bajor András
200 m hát
1. korcsoport: 1. Zanyi Ferdinánd, 1. Márton Levente, 6. Kovács Ferenc
2. korcsoport: 3. Takács Botond, 6. Deák Zalán
4. korcsoport: 1. Váradi Márton, 2. Hartai Botond, 3. Patlók Olivér, 4. Bajor András
200 m mell
1. korcsoport: 1. Márton Levente, 2. Magó Benedek, 5. Kecse Bence, 5. Huszár László, 6. Grandpierre Krisztián
2. korcsoport: 2. Magyari Nándor, 4. Takács Botond, 5. Deák Zalán, 6. Rácz Benedek
4. korcsoport: 1. Váradi Márton, 3. Bajor András, 4. Hartai Botond, 5. Patlók Olivér
200 m pillangó
1. korcsoport: 1. Grandpierre Krisztián, 4. Zanyi Ferdinánd, 5. Kecse Bence, 6. Magó Benedek

Remek hétvégét zárt úszó utánpótlásunk

Az FTC legkisebb úszói február 20-án és 21-én két versenyen is igazi éremesőt produkáltak.

Verrasztó Dávid hatalmas fölénnyel nyert 400 vegyesen

Klasszisunk mellett Török Dominik Márk 200 méter mellen remekelt az Olimpiai Felkészülési Versenyen.

Biczó Bence bronzérmes 200 pillangón Nizzában

Az FTC úszója két honfitársa mögött végzett a harmadik helyen fő számában a Camille Muffat-emlékversenyen.

Verrasztó Dávid 200 méteren mindent vitt Győrben

Az FTC úszói 16 versenyszámban összesen 11 győzelmet arattak a rangos győri viadalon.

Verrasztó Evelyn három aranya Székesfehérvárról

Az FTC úszói összesen 14 érmet, köztük öt aranyat, három ezüstöt és hat bronzot szereztek.

28 aranyérem a Verrasztó testvérek vezérletével

Az FTC úszói a felnőtt és az utánpótlás korosztályban is taroltak a XV. Diapolo Cikluszáró Úszóversenyen.

Újabb két ezüsttel és egy bronzzal zártuk az úszó ob-t

Verrasztó Evelyn kevéssel maradt le az aranyról, Mihályvári-Farkas Viktória és Szokol Szonja is érmes lett.

Verrasztó Dávid magyar bajnok lett 400 méter vegyesen!

Klasszis úszónk mellett Verrasztó Evelyn és Mihályvári-Farkas Viktória is érmet nyert az ob negyedik napján.