2019. május 2.
Hatalmas ferencvárosi éremeső négy versenyről
Úszó szakosztályunk fiatal tehetségei 73 (!) éremmel zárták a hétvégi hazai és nemzetközi versenyeket.

A múlt héten négy helyszínen is versenyeztek a ferencvárosi utánpótlás úszók. A juniorok a XI. Győr Openen szerepeltek és három számban három érmet szereztek. Női 400 méter vegyesen Mihályvári-Farkas Viktória másoik, míg 800 méter gyorson Fehérvári Réka harmadik lett, a fiúknál pedig szintén 400 vegyesen Mészáros Dániel a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

Székesfehérváron rendezték meg a 8.11 utánpótlás és a 12+ versenyt, amelyen szakosztályunk népes csapattal indult. A fiatalabbaknál egy aranyat és öt bronzot nyertek a fradisták, míg az idősebbek mezőnyében 13 első, öt második és hat harmadik helyet szereztek a mieink.

A hajdúszoboszlói Árpád Kupán is kiváló eredményeket értek el fiatal tehetségeink. Versenyzőink több korosztályban indultak és összesen 17 arany-, kilenc ezüst- és 10 bronzéremmel tértek haza. A remek szereplésnek köszönhetően az FTC nyerte az összesített pontversenyt és az ezzel járó trófeát.

Úszóink a négy versenyen összesen 73 érmet, köztük 32 aranyat, 17 ezüstöt és 24 bronzot szereztek.

XI. Győr Open
NŐI, JUNIOR
400 m vegyes: 2. Mihályvári-Farkas Viktória
800 m gyors: 3. Fehérvári Réka, 10. Keresztes Emma, 12. Magyar Antónia, 16. Árvai Boglárka
FÉRFI, JUNIOR
400 m vegyes: 3. Mészáros Dániel, 4. Gálicz László, 7. Versitz Ákos, 9. Szűcs Ádám Zoltán

100 m mell: 3. Markó Száva
4x50 m lány gyorsváltó: 3. FTC (Nagyiván Borbála, Markó Száva, Kovács Dorka, Versitz Léna)

50 m pillangó
2. korcsoport: 1. Mészáros Dániel, 4. Szűcs Ádám, 5. Gálicz László, 6. Versitz Ákos
50 m gyors
2. korcsoport: 1. Mészáros Dániel, 3. Szűcs Ádám, 4. Versitz Ákos, 7. Gálicz László
100 m pillangó
1. korcsoport: 1. Hímer Krisztofer
2. korcsoport: 1. Mészáros Dániel, 6. Versitz Ákos, 8. Gálicz László, 10. Szűcs Ádám

2. korcsoport: 1. Takács Botond, 3. Deák Zalán, 5. Rácz Benedek
4. korcsoport: 1. Váradi Márton, 2. Patlók Olivér, 4. Bajor András, 6. Hudacskó András
200 m gyors
1. Márton Levente, 3. Zanyi Ferdinánd, 4. Huszár László, 5. Grandpierre Krisztián
2. korcsoport: 1. Takács Botond, 6. Rácz Benedek
3. korcsoport: 6. Magyar Máté
4. korcsoport: 1. Váradi Márton, 2. Patlók Olivér, 5. Bajor András
200 m hát
1. korcsoport: 1. Zanyi Ferdinánd, 1. Márton Levente, 6. Kovács Ferenc
2. korcsoport: 3. Takács Botond, 6. Deák Zalán
4. korcsoport: 1. Váradi Márton, 2. Hartai Botond, 3. Patlók Olivér, 4. Bajor András
200 m mell
1. korcsoport: 1. Márton Levente, 2. Magó Benedek, 5. Kecse Bence, 5. Huszár László, 6. Grandpierre Krisztián
2. korcsoport: 2. Magyari Nándor, 4. Takács Botond, 5. Deák Zalán, 6. Rácz Benedek
4. korcsoport: 1. Váradi Márton, 3. Bajor András, 4. Hartai Botond, 5. Patlók Olivér
200 m pillangó
1. korcsoport: 1. Grandpierre Krisztián, 4. Zanyi Ferdinánd, 5. Kecse Bence, 6. Magó Benedek

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.