"Mindenki jól szórakozott?" - ezzel a felkiáltással ünnepelte világbajnoki bronzérmét Gálicz Péter a hazai rendezésű vizes világbajnokság nyíltvízi úszóversenyének 25 kilométeres döntőjét követően.
Az FTC 22 éves versenyzője elképesztő hajrával szerezte meg a harmadik helyet. Elsőként az olasz Dario Verani, míg másodikként a korábbi címvédő Axel Reymond ért célba.
Junior magyar bajnok úszónk így nyilatkozott a verseny után:
- Most nem találom a szavakat. Úgy készültem, hogy azt mondom majd, hogy jó volt ez a 6-8. hely, de a bronzéremre nem számítottam - kezdte a friss világbajnoki bronzérmes. - Szeretném mindenkinek megköszönni, aki végig ülte ezt az öt órát a tv előtt. Köszönöm az edzőimnek, az edzőtársaimnak. Természetesen köszönöm a szüleimnek, akik végig támogattak, itt voltak ma és szurkoltak. Még valakinek szeretnék köszönetet mondani: ő nincs most itt. Neki is rengeteget köszönhetek, mert ott volt minden versenyemen és támogatott. Ha nézi a tv-t, akkor tudni fogja, hogy kiről van szó. Székelyi Dániel! Ha nézed, akkor köszönöm az eddigi támogatást. Ha nem edzettél volna velem, akkor ez most nem sikerült volna - zárta gondolatait Gálicz Péter.
Fiatal versenyzőnk mellett szakosztályvezetőnk, Orosz Andrea is büszkén nyilatkozott a FradiMédiának a verseny után.
- Fantasztikus eredmény, nehéz szavakat találni. A nyíltvízi úszásban bármi megtörténhet, lehetsz első és utolsó egy pillanat alatt. Az első nyolcba vártam Petit, azzal az eredménnyel már meg lettem volna elégedve, a bronzérem pedig egészen elképesztő. Az edzője, Kutasi Gergely mondta nekem, hogy pár ősz hajszállal gazdagodott az utolsó egy kilométeren, ugyanis óriásit hajrázott a végén. Ezzel az eredménnyel Péter végre beírta magát a nyíltvízi úszók közé. Szorgalmas, szívós srácról beszélünk, ő aztán sohasem adja fel. Ez az élete, most pedig megmutatta, mit tud. Nagyon-nagyon elégedett vagyok!
2020-ban a felnőttek között a hosszútávúszó országos medencés bajnokság 10 km-es versenyében ezüstérmes lett, legyőzve a címvédő Rasovszky Kristófot. A csodálatos eredmény után beszélgettünk Péterrel, aki már akkor "megjósolta", hogy a 2022-es világbajnokságon szeretne "kiemelkedő" eredményt elérni.
Az FTC utánpótlás versenyzői kiválóan szerepeltek Veszprémben és a BVSC uszodájában.
Az FTC utánpótlás úszói egyéniben és váltókban is remekeltek a korosztályos magyar bajnokságon.
Úszónk a középdöntőben összesítésben a 9. lett, így lecsúszott a fináléról a lengyelországi rövidpályás Eb-n.
Az FTC magyar bajnoka 100 méter gyorson a nyolcadik legjobb idővel jutott tovább.
Versenyzőnk 14:19.65 perces idővel teljesítette a 1500 méteres távot gyorsúszásban.
Versenyzőnk sokáig közel volt az újabb egyéni csúcshoz, végül 1:51.38-cal ért célba.
Olimpiai bronzérmes úszónk a 4. legjobb idővel finálés a lublini rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.
Versenyzőnk nem csak délelőtti idejét, de saját legjobbját is megdöntötte az elődöntőben.