2022. augusztus 1.
Ismét remek eredmények, ezúttal Hódmezővásárhelyről
Az FTC úszói számos dobogós és pontszerző helyezéssel tértek haza a négynapos Gyermek Országos Bajnokságról.

Július 27-e és 30-a között Hódmezővásárhely adott otthont az úszók LIV. Országos Gyermek Bajnokságának, amelyen természetesen az FTC fiatal tehetségei is felálltak a rajtkőre. Sőt, a szakosztály hagyományainak megfelelően ezúttal is remek eredményekkel, számos dobogós és pontszerző helyezéssel tértek haza az ifjú ferencvárosi úszók.

Rögtön a négynapos verseny első napján bekezdett a ferencvárosi küldöttség, Patlók Olivér (képünkön) 200 pillangón megszerezte az idei ob egyetlen ferencvárosi aranyérmét, míg Farkas Nóra ugyanebben a számban a dobogó harmadik fokára állhatott fel, míg 4x100-as mix gyorsváltónk a hatodik, 4x100-as mix vegyesváltónk, valamint Takács Botond 50 gyorson pedig a nyolcadik helyen zárt.

A második napon érmet ugyan nem, de számos értékes helyezést szereztek úszóink. A nap legjobb eredményét a 100 háton negyedikként célba csapó Váradi Márton érte el, míg Takács Botond 200 vegyesen ötödik, 400 gyorson hetedik lett, akárcsak a 4x200-as fiú gyorsváltó.

A harmadik napon 100 pillangón voltak érdekeltek úszóink, akik két bronzérmet és egy negyedik helyet szereztek sorrendben Takács Botond, Patlók Olivér és Farkas Nóra révén.

A záró napon még két pontszerző helyezés jutott versenyzőinknek: Váradi Márton 200 háton lett hetedik, míg a 4x100 méteres leány gyorsváltónk a hatodik helyet szerezte meg.

Az FTC így egy arany- és három bronzéremmel, valamint értékes pontszerző helyekkel zárta a gyermek ob-t.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.