2023. november 3.
Jó az öreg a háznál: ob-győztes Verrasztó Dávid
35 éves úszónk nagy hajrával nyerte meg klubtársa, Kutasi Máté előtt a 200 méteres mellúszást Debrecenben.

Harmadik napjához érkezett az úszók rövidpályás országos bajnoksága Debrecenben. A nap első Fradi-sportolója a vízben Mészáros Dániel volt, aki 200 gyorson a második legjobb idővel jutott a döntőbe, ahol aztán a hatodik helyen végzett. Ugyanezen a távon a hölgyeknél Burián Kata B-döntőt úszott, amiben a hetedik lett. Férfi 200 mellen két úszónknak, a háromszoros Európa-bajnok Verrasztó Dávidnak, valamint Kutasi Máténak drukkolhattunk. Előbbi a harmadik, utóbbi pedig a legjobb idővel jutott fináléba. Kutasi 100 méternél az élen, Verrasztó pedig a harmadik helyen fordult, klasszisunk ezután begyújtotta a rakétákat és az utolsó 25 méteren lehajrázta Kutasit, ezzel országos bajnok lett, klubtársát megelőzve. 400 vegyesen Versitz Ákos a hatodik helyen zárt, míg Mihályvári-Farkas Viktória ugyanezen a távon ugyanebben a pozícióban csapott a célba.

- Nem kell ezt túlgondolni, jó messze voltam a legjobbamtól, ami 2:06, a fordulók után úgy néztem ki, mint aki megáll. Az a baj, hogy az utóbbi hetekben bezuhant a formám, és nem értem, miért. Ez az ob csak a terhelésről szól, nagypályán négyvegyesen kellene valami normálisat csinálnom az év végéig, amiből látom, hogy még lesz értelme próbálkoznom jövőre - mondta az aranyérmes Verrasztó Dávid.

A rövidpályás országos bajnokság szombaton zárul.

Az Európa-bajnok Fábián Bettina: „Már tarthatnak tőlem”

Az Eb-n két érmet nyerő úszónk alig várja, hogy a felkerüljön a neve a népligeti márványtáblára – INTERJÚ!

Európa-bajnok a magyar nyíltvízi úszó vegyesváltó!

Fábián Bettinával a csapatban nyert aranyérmet a magyar csapat a belgrádi kontinensviadalon.

Fábián Bettina Eb-bronzérmes 5 km-en

19 éves úszónk fantasztikus hajrával harmadikként csapott a célba a belgrádi kontinensviadalon.

Fábián Bettina Eb-5. lett 10 km-en

A belgrádi Európa-bajnokságon vb-ezüstérmes úszónk remek hajrával végzett az élmezőnyben.

Európa-bajnokaink két érmet nyertek Franciaországban

Úszónk, Mihályvári-Farkas Viktória és Verrasztó Dávid egy-egy éremmel kezdett a Mare Nostrumon.

Bronzérmes a nyíltvízi váltó a Világkupán

Úszónk, Fábián Bettina is tagja volt a bronzérmet nyert magyar váltónak.

„Ha ennyi szeretetet kapok 70 évesen, van még dolgom”

A 70 esztendős Gyarmati Andreát ünnepelték családtagjai, barátai és korábbi pályatársai.

Gyarmati Andrea: „A szívem és a vérem is zöld-fehér”

Ma ünnepli hetvenedik születésnapját klubunk úszólegendája, Gyarmati Andrea, aki aktív életet él.