2022. szeptember 18.
Junior vb: Fábián Bettina a váltóval is világbajnok!
Az FTC úszója szombaton egyéniben, vasárnap csapatban nyert aranyat.

A Seychelles-szigeteken zajló junior nyíltvízi úszó világbajnokság szombati versenynapján 10 kilométeren aranyérmes Fábián Bettina vasárnap a 4x1500-as mixváltó tagjaként is vb-címet nyert. A Szimcsák Mira, Fábián Bettina, Arshak Hambardzumyan, Bethlehem Dávid összetételű magyar staféta 1:11.20.10-es idővel ért célba, 1:33.20 perces előnnyel megelőzte a második helyezett németeket. Harmadikként az olaszok végeztek.

A verseny után Kutasi Gergely, Fabian Bettina edzője nyilatkozott a FradiMédiának.

- Váltóban mind a négy versenyző nagyot úszott, kivétel nélkül kihozták a maximumot a versenyből. A váltóarany reális cél volt, hiszen négy top versenyzőnk úszott a váltóban. Betti nagyon boldog volt a beérkezés után, hiszen immár kétszeres világbajnokként utazhat haza és pozitív élményekkel zárta ezt a hosszú szezont.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.