2020. december 9.
Junior világbajnokunk ezüstérmével indult az ob
Az FTC úszója, Mihályvári-Farkas Viktória 800 gyorson lett második • Verrasztó Dávid bronzot nyert.

December 8. és 12. között Kaposváron rendezik meg a Felnőtt Úszó Országos Bajnokságot, amelyen az FTC népes csapattal indul.

Az első éremszerző napon, szerda délelőtt két sikernek is örülhettünk. Junior világbajnok hosszútávúszó tehetségünk, Mihályvári-Farkas Viktória (a képen) 800 méter gyorson szerzett ezüstérmet 8:41.73-as idejével.

A nap másik ferencvárosi érmét háromszoros Európa-bajnok klasszisunk, Verrasztó Dávid szállította, aki 200 méter pillangón 1:58.43-as időt úszott, ezzel pedig a dobogó legalsó fokára állhatott fel. A szám érdekessége, hogy a negyedik és az ötödik helyen is fradista végzett Török Dominik Márk és Biczó Bence személyében.

FELNŐTT ÚSZÓ ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, KAPOSVÁR
2. NAP
NŐI
50 m gyors: A-döntő: 6. Verrasztó Evelyn
B-döntő: 5. Szokol Szonja
800 m gyors: 2. Mihályvári-Farkas Viktória, 8. Sömenek Onon Kata, 9. Balogh Vivien,
FÉRFI
100 m hát, B-döntő: 1. Hímer Krisztofer
200 m pillangó: A-döntő: 3. Verrasztó Dávid, 4. Török Dominik Márk, 5. Biczó Bence
B-döntő: 5. Mándli Benedek
1500 m gyors: 5. Székelyi Dániel, 11. Versitz Ákos

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.