2021. június 7.
Két érem az úszók ifi országos bajnokságáról
Június 2-a és 5-e között Kaposvár adott otthont a fiatal úszók versenyének.

Június 2-a és 5-e között Kaposváron rendezték meg az úszók ifjúsági medencés országos bajnokságát. Az FTC úszó szakosztályának fiatal versenyzői ezen a versenyen is kitettek magukért.

Rögtön a nyitónapon fényes érmet ünnepelhettünk, Gálicz László ugyanis nem kevesebb mint 19 másodpercet javított egyéni legjobb idején 1500 méter gyorson, ezzel pedig a dobogó második fokára állhatott fel! Ugyanezen a távon Versitz Ákos a kilencedik helyen végzett.

A folytatásban is érkeztek szép helyezések, 400 vegyesen Versitz Ákos egyéni csúccsal lett ötödik, 200 vegyesen pedig ő a 14., Szűcs Ádám pedig a 15. helyen zárt. Szűcsnek volt még egy 12. helyezése 200 mellen, míg 100 gyorson Mészáros Dániel a 11. helyet szerezte meg.

Az országos bajnokság befejező napján még elcsíptünk egy bronzérmet: Mészáros Dániel 200 gyorson harmadikként ért célba.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.