2022. április 21.
Két ezüst, egy bronz a debreceni ob csütörtöki napján
Burián Kata és Fábián Bettina második, Gálicz László harmadik lett a debreceni ú szó OB-n.

Csütörtökön folytatódott a 124. Úszó Országos Bajnokság Debrecenben, ahol a szerdai ezüst- és bronzérmes eredmények után újabb érmeket nyertek az FTC sportolói.

A kora este kezdődő finálék közül elsőként 100 méter férfi háton volt érdekeltségünk: a délelőtt a B döntőbe kvalifikáló Hímer Krisztofer a hetedik helyen zárta futamát, így összesítésben a 15. helyen végzett.

100 méter női háton már éremért szurkolhattunk: itt az alábbi képen látható  Burián Kata 01:01.55-ös idővel másodikként csapott a célba, megszerezve a versenynap első fradista medálját.

A folytatásban férfi 1500 gyorson ugrott medencébe három FTC-versenyző, Gálicz László (lentebb zöld felsőben), Gálicz Péter és Tabi Zoltán. Előbbi érte el a legjobb eredményt ebben a számban, harmadik lett, ráadásul élete legjobb idején óriásit javítva! Ez az Ifi Eb-szintet is jelentette számára! Testvére, Gálicz Péter 10., Tabi Zoltán pedig a 13. pozícióban zárt.

A férfiak versenye után a hölgyek következtek, női 1500 méter gyorson Fábián Bettina és Balogh Vivien volt érintett klubunkból. A borítóképünkön látható Fábián Bettina 16:34.82-es idővel teljesítette a távot, ezzel másodikként végzett, míg Balogh Vivien 17:02.66-os eredménnyel a kilencedik helyezést szerezte meg.

A nap utolsó Fradi-kötődésű versenyszáma a 4x100 méteres férfi vegyesváltó volt, itt Verrasztó Dávid, Kutasi Máté, Hímer Krisztofer és Mészáros Dániel képviselte az FTC-t. Négyesünk végül 17 századdal maradt le a harmadik helyezett csapat mögött, így negyedikként fejezte be a futamát.

A nap korábbi szakaszában, az előfutamokban többen is elindultak. Férfi 100 méter háton a már az előfutamok során búcsúzó Versitz Ákos 26., Szűcs Ádám Zoltán 29. lett, női 50 gyorson Szokol Szonja a 28. helyen zárt, női 4x100-as váltónk (Burián Kata, Szokol Szonja, Fábián Bettina, Balogh Vivien) pedig 10. lett, így nem jutott döntőbe.

Az április 20-23. között zajló ob pénteken 9.00-tól folytatódik Debrecenben.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.