Amint arról korábban beszámoltunk, Kovács Benedek egyéni legjobb idejét megdöntve jutott a 200 hát döntőjébe a Lublinban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.
Az Eb második napjának esti programjában rendezték a finálét, amelyben az első pályáról indult versenyzőnk. Kovács féltávnál a hatodik helyen fordult, végül 1:51.38-as időeredménnyel hetedikként ért célba.
- Dolgozunk tovább, de lesz ez még jobb is az 50-es medencében, mert én úszni szeretek, nem fordulni. Bizakodó vagyok a jövő évvel kapcsolatban, de van még két számom itt is. Nyilván odarakom magam, mindent megteszek, ami tőlem telik, de jövőre az 50-es medencében újra nekimegyünk – mondta Kovács Benedek.
Betlehem Dávid megnyerte az 1500 méteres versenyszámot Veszprémben.
Barta Nóra nyert 5000 méteren az U14-15-ös korosztályban a Medencés Hosszútávúszó Országos Bajnokságon.
A nőknél és a férfiaknál is kettős sikert arattak 10 000 méteren az FTC-MVM Úszás versenyzői.
Sohasem volt még olyan a Fradival, amely a 2025-ös eredmények alapján megtörtént.
A jelentkezés alsó korhatára négy év.
Úszónkat egyetlen riválisa tudta megelőzni a vizes sportok nemzetközi szövetségének (EA) szavazásán.
A Ferencváros sportolóját választották 2025 legjobbjának a vizes sportok nemzetközi szövetségének szavazásán.
Az FTC utánpótlás versenyzői kiválóan szerepeltek Veszprémben és a BVSC uszodájában.