2021. március 27.
Mihályvári-Farkas Viktória aranyérmes az OB-n!
A mindössze 17 éves úszónk 1500 méteren győzött, Verrasztó Evelyn 200-on lett ezüstérmes az OB záró napján.

Utolsó napjához érkezett az úszók 123. Országos Bajnoksága, amelynek az eddigi napjain az FTC sportolói hat érmet, egy aranyat, három ezüstöt és két bronzot szereztek. Az OB zárónapján, szombaton is volt kikért szórítani.

Mihályvári-Farkas Viktória, Balogh Vivien és Sömenek Onon Kata az 1500 méteres döntőben volt érdekelt. Az olimpiai A szinttel már rendelkező, mindössze 17 éves Mihályvári-Farkas Viktória már a táv elején az élmezőnyben volt, végül pedig kényelmes előnnyel, 16.27.22-es idővel lett országos bajnok 1500 méteren, megszerezve ezzel a Fradi második aranyérmét a viadalon. Balogh Vivien 16.51.74-el az 5. helyen zárt, míg Sömenek Onon Kata 17.04.09-el a 9. lett.

Mihályvári-Farkas Viktória (jobbra) ugyan fáradtan, de boldogan

A 200 méter férfi gyorsúszás döntőjében Mészáros Dánielnek szurkolhattunk, aki 1.50.30-al a  4. helyen zárt. A 100 méteres női pillangóúszás döntőjében Szokol Szonjáért szoríthattunk, aki 1.00.48-as idejével a 6. helyen végzett.

Verrasztó Evelyn a 200 méteres gyorsúszás döntőjében volt érdekelt. A táv hajrájában Evelyn feljött a dobogósok közé és végül remek versenyzéssel a 2. helyen csapott a célba.

Az OB utolsó egyéni számában, a 800 méteres férfi gyorsúszásban két fradista ugrott a medencébe, Verrasztó Dávid és Tabi Zoltán. Előbbi végül az 5., míg utóbbi a 8. helyen zárt.

A 4x100 méteres női vegyes váltóban a Fradit Verrasztó Evelyn, Mihályvári-Farkas Viktória , Szokol Szonja és Nagy Réka képviselte. Váltónk végül a 6. helyen zárt. A Hímer Krisztofer, Török Dominik, Biczó Bence és Mészáros Dániel összetételű férfi váltónk ugyanebben a számban a 4. helyen végzett.

Az úszók 123. Országos Bajnokságán a Fradi sportolói végül két aranyérmet, négy ezüstöt és két bronzérmet szereztek

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.