2023. november 4.
Mihályvári-Farkas Viktória bronzérmével zárult az ob
Úszónk 800 méter gyorson állhatott fel a dobogóra a debreceni Rövidpályás Országos Bajnokság utolsó napján.

Szombat délután 12 döntővel zárult a Debrecenben megrendezett Rövidpályás Úszó Országos Bajnokság. Az utolsó napon is számos ferencvárosi indulónak szurkolhattunk a finálékban.

A nap első döntőjében Burián Kata úszott 200 méter háton. Magyar bajnokunk a második legjobb idővel jutott a fináléba, ott viszont 2:09.50-es idejével csak a negyedik helyen zárt.

A 800 méteres gyorsúszásban mindkét nemben összesen három ferencvárosi induló volt. A nők mezőnyében nagy csatára lehetett számítani, ez pedig meg is történt. A 400 méter vegyesen Európa-bajnok Mihályvári-Farkas Viktória végül bronzérmesként zárt 8:24.74-es idővel, míg Fábián Bettina éppen lemaradt a dobogóról, a negyedik helyen végzett. Vikinek ez volt a második érme az ob-n, ugyanis a nyitó napon 1500 méter gyorson ezüstérmet nyert. A férfiaknál Gálicz László hatodik lett.

Szűcs Ádám 100 méter vegyesen B-döntőzött, ahol a második helyet szerezte meg. Szintén ebben a számban és szintén a B-döntőben volt érdekelt Orbán Boróka, aki a futamában a negyedik helyen végzett. Kutasi Máté 50 méter mellen hetedikként zárt.

A napot, egyben az ob-t a 4x200 méteres gyorsváltók zárták. A férfiaknál a Mészáros Dániel, Versitz Ákos, Gálicz László, Szűcs Ádám, míg a nőknél az Orbán Boróka, Fábián Bettina, Mihályvári-Farkas Viktória, Burián Katalin összeállítású FTC- csapat egyaránt az ötödik helyen végzett.

Az FTC szakosztálya így összesen 4 érmet, köztük egy aranyat, két ezüstöt és egy bronzot nyert, illetve számos döntős helyezéssel zárta a debreceni rövidpályás országos bajnokságot.

Tíz érem a Gyermek Országos Bajnokságról

Az FTC úszói öt-öt ezüstöt és bronzot nyertek a hódmezővásárhelyi magyar bajnokságon.

FTC-arany és -bronz 1500 méteren

Mihályvári-Farkas első, Fábián harmadik helyen ért célba Szegeden.

Eb után ob-arany: Fábián Betti magyar bajnok!

Az FTC úszója a nyíltvízi országos bajnokságon 10 kilométeren nyert aranyérmet.

Fábián Bettina az Eb után az olimpián is nagyot alkotna

Nyíltvízi úszónk arany- és bronzéremmel térhetett haza az Eb-ről.

Mihályvári-Farkas: Nem sikerült a kvótaszerzés

Úszónk negyedikként zárt 1500 méteren az Európa-bajnokságon.

Úszó Eb: Mihályvári-Farkas Viktória döntős 1500 méteren

Egyesületünk úszója péntek este döntőzik Belgrádban.

Úszó Eb: nincs ferencvárosi döntős az első két nap után

Gálicz László 800, Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen maradt le a fináléról a belgrádi kontinensviadalon.

Az Európa-bajnok Fábián Bettina: „Már tarthatnak tőlem”

Az Eb-n két érmet nyerő úszónk alig várja, hogy a felkerüljön a neve a népligeti márványtáblára – INTERJÚ!