2022. október 21.
Mihályvári-Farkas Viktória junior magyar bajnok
Európa-bajnok úszónőnk mellett még két bronzérmet nyertek az FTC sportolói pénteken.

Pénteken elkezdődött az október 21-23. között Veszprémben zajló Medencés Hosszútávúszó Bajnokság. A nyitónapon az FTC úszói három érmet nyertek!

A legfényesebb medál, egy aranyérem a nyári, római Európa-bajnokságon 400 vegyesen diadalmaskodó Mihályvári-Farkas Viktóriának jutott. Az FTC versenyzője magasan a legjobb időt úszta (01:55:45,5) 10.000 méter női gyorson, ám életkora miatt a juniorok közé sorolták, így hivatalosan junior magyar bajnoki címet nyert.

- Számomra is meglepő, hogy ennyit tudtam úszni. Meg akartam dönteni a tavalyi időmet, ez teljes mértékben sikerült, úgyhogy nagyon-nagyon örülök. Az biztos, hogy nagyon jó állóképességet szereztem péntek délután, kicsit rövidre sikerült a felkészülés, viszont az idő mutatja, hogy nagyon jó irányba haladunk. Remélem, ebből már csak építkezni tudok – értékelt sportolónk a hazai szövetség honlapján.

Másik éremesélyesünk, Fábián Bettina belázasodott, így nem állt rajthoz ebben a számban, Balogh Vivien viszont egy másik korcsoportban, 10 kilométeren 02:00:59-es időt úszva bronzérmet nyert.

A férfiak első, 10.000 méteres versenyszámban a nyári, hazai rendezésű vb-n 25 kilométeres nyíltvízi úszásban bronzérmes Gálicz Péter 01:51:26,5-ös idejével harmadikként ért célba. A fiatalabbak mezőnyében Gálicz László 4., Versitz Ákos 7., Mészáros Dániel nyolcadik, Szűcs Ádám Zoltán pedig 9. lett.

Szombaton a korosztályos versenyeket - 1500 és 3000 méteren - bonyolítják le Veszprémben, vasárnap pedig a felnőtt mezőny 5000 méteres küzdelmeire kerül sor.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.