2021. november 11.
Mihályvári-Farkas Viktória magyar bajnok!
Az FTC úszója 800 méter gyorson nagy fölénnyel nyert a kaposvári rövidpályás országos bajnokságon.

November 11. és 14. között Kaposváron rendezik meg a felnőtt rövidpályás úszó országos bajnokságot.

Az első napon máris aranyéremnek örülhettünk, ugyanis női 800 méter gyorson Mihályvári-Farkas Viktória 8:27.34 perccel aranyérmes lett. Eb-ezüstérmes tehetségünk ezzel az időeredménnyel megjavította korábbi egyéni csúcsát. Viki 200 pillangón nyolcadik lett.

„Nem mondom, hogy a legjobb formámban vagyok, ugye az Európa-bajnokságon történtek miatt be voltam zárva egy napra, utána több napot kihagytam az edzésekből. Ezek alapján nagyon meglepődtem, hogy ezt így sikerült megúsznom” – értékelt a döntő után az M4 Sportnak Mihályvári-Farkas Viktória.

Szokol Szonja 100 vegyesen, míg az 50 méteres gyorsúszás B-döntőjében Orbán Boróka egyaránt a hetedik helyen zárt.

A férfiaknál Szabó Norbert óriási csatában végül ezüstérmes lett Telegdy Ádámmal mögött, csupán 22 század különbséggel. A futam másik fradista indulója, Selmeci Levente a negyedik lett. A 200 méteres pillangóúszás során az utolsó 25 méteren nagyot hajrázó Török Dominik Márk remek bronzérmet szerzett, majd hatodik lett 100 mellen. Hímer Krisztofer 100 háton a hetedik helyen csapott a célba. Az este utolsó egyéni döntőjében, 1500 méter gyorson Gálicz László a negyedik, Tabi Zoltán pedig a hetedik helyen végzett.

A 4x100 méteres mix gyorsváltóban a Mészáros Dániel, Hímer Krisztofer, Orbán Boróka, Szokol Szonja összeállítású Fradi az ötödik helyen végzett.

1500 m gyors: 4. Gálicz László, 7. Tabi Zoltán
4x100 m mix gyorsváltó: 5. FTC (Mészáros Dániel, Hímer Krisztofer, Orbán Boróka, Szokol Szonja)

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.