2021. október 22.
Mihályvári-Farkas Viktória hosszútávon lett bajnok
Fiatal tehetségünk jobb időt úszott, mint a felnőtt kategória győztese.

Mihályvári-Farkas Viktória is rajtkőre állt a medencés hosszútávúszó országos bajnokságon a nemrég átadott szegedi Tiszavirág-uszodában. Európa-bajnoki ezüstérmes úszónk már az első nap medencébe ugrott 10 km-en és 1 óra 57 perc 14.31 másodperces idejével nemcsak megnyerte az ifjúsági kategóriát, de erősebb időt úszott mint a felnőttek között nyerő Olasz Anna.

- Nagyon jól esett, életem első tíz kilométere volt – bár féltem tőle, mert edzésen úsztunk hússzor ötszázat például, ami nagyon rosszul esett, és kezdtem bánni, hogy elvállaltam, most viszont nagyon örülök. Nyíltvízre nem szeretnék kimenni, kipróbáltam egy évig, életem legrosszabb versenyei voltak, azaz medencében szívesen elindulok jövőre is, ott folytatnám, de ez pont elég - nyilatkozta a Magyar Úszó Szövetség honlapjának Mihályvári-Farkas Viktória.

További fradista érmeknek is örülhettünk a pénteki napon, Balogh Vivien Mihályvári-Farkas Viktória mögött második lett.  A férfi felnőtt 10 kilométeren Gálicz Péter ezüstérmes lett, míg Székely Dániel a negyedik helyen csapott a célba. Az ifik között Tabi Zoltán szintén a negyedik helyen zárt.

A zöld-fehér érmeseink. Fotó: A MUSZ hivatalos facebook oldaláról

Két tucat éremmel zárták úszóink a Budapest Kupát

Az utánpótlás-versenysorozat záró fordulójában is kitettek magukért az FTC fiatal sportolói.

Remek szereplések a rövidpályás OB negyedik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 1500 gyorson nyert ezüstöt, Szabó Norbert és Mészáros Dániel 200 gyorson bronzot.

Három érem az OB szombati napján!

Mihályvári-Farkas Viktória ezüstöt, míg Szabó Norbert és Török Dominik bronzérmet nyert.

Rövidpályás úszó OB: két érmet nyertünk pénteken

Szabó Norbert 200 méter vegyesen, a férfi gyorsváltó pedig a 4x200-as távon lett második.

Mihályvári-Farkas Viktória magyar bajnok!

Az FTC úszója 800 méter gyorson nagy fölénnyel nyert a kaposvári rövidpályás országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória Eb-döntős!

Az FTC fiatal úszója 1500 méteren bejutott a kazanyi rövidpályás Európa-bajnokság fináléjába.

Hosszútávúszó OB: a zárónapon is remekeltek a fradisták

Az FTC úszói három dobogós helyezéssel fejezték be a szegedi versenyt.