2021. október 22.
Mihályvári-Farkas Viktória hosszútávon lett bajnok
Fiatal tehetségünk jobb időt úszott, mint a felnőtt kategória győztese.

Mihályvári-Farkas Viktória is rajtkőre állt a medencés hosszútávúszó országos bajnokságon a nemrég átadott szegedi Tiszavirág-uszodában. Európa-bajnoki ezüstérmes úszónk már az első nap medencébe ugrott 10 km-en és 1 óra 57 perc 14.31 másodperces idejével nemcsak megnyerte az ifjúsági kategóriát, de erősebb időt úszott mint a felnőttek között nyerő Olasz Anna.

- Nagyon jól esett, életem első tíz kilométere volt – bár féltem tőle, mert edzésen úsztunk hússzor ötszázat például, ami nagyon rosszul esett, és kezdtem bánni, hogy elvállaltam, most viszont nagyon örülök. Nyíltvízre nem szeretnék kimenni, kipróbáltam egy évig, életem legrosszabb versenyei voltak, azaz medencében szívesen elindulok jövőre is, ott folytatnám, de ez pont elég - nyilatkozta a Magyar Úszó Szövetség honlapjának Mihályvári-Farkas Viktória.

További fradista érmeknek is örülhettünk a pénteki napon, Balogh Vivien Mihályvári-Farkas Viktória mögött második lett.  A férfi felnőtt 10 kilométeren Gálicz Péter ezüstérmes lett, míg Székely Dániel a negyedik helyen csapott a célba. Az ifik között Tabi Zoltán szintén a negyedik helyen zárt.

A zöld-fehér érmeseink. Fotó: A MUSZ hivatalos facebook oldaláról

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.