2023. június 5.
Minden napra jutott Fradi-arany a Sopron Openen
Az FTC úszói kiválóan szerepeltek a háromnapos vb-kvalifikációs versenyen.

Június 2-a és 4-e között a soproni Lővér Uszoda adott otthont a Sopron Open nevű felnőtt úszóversenynek. Ez a viadal kiemelt jelentőséggel bírt, hiszen egyben kvalifikációs verseny is volt, amelyen eldőlt, kik lehetnek ott a fukuokai világbajnokságra utazó válogatott keretben.

Az FTC úszói kiválóan teljesítettek a háromnapos megmérettetésen, mindhárom napra jutott ferencvárosi győzelem, emellett több érmet és előkelő helyezést is szereztek versenyzőink.

Már az első nap remekül indult, Mihályvári-Farkas Viktória ugyanis győzni tudott kedvenc számában, 1500 gyorson. míg 100 háton ugyan csak a B döntőben kvalifikálta magát, ott viszont egyéni csúcsot úszott. A nap másik ferencvárosi érmese Kutasi Máté lett, aki 100 mellen szerzett ezüstérmet. Burián Kata 100 háton, Verrasztó Dávid 100 pillangón lett 4., míg Mészáros Dániel 100 gyorson a 7. helyet szerezte meg.

A második napon Mészáros Dánielnek már jutott győzelem is, 400 gyorson csapott elsőként célba. Mellette született két újabb ferencvárosi ezüst is, Burián Kata 200 háton, Verrasztó Dávid 200 pillangón lett második. Utóbbi 200 háton is versenyzett, ahol 8. lett. Mihályvári-Farkas Viktóriának ezen a napon nem jutott dobogó, 200 pillangón nyolcadikként zárt, míg 200 háton megnyerte a B döntőt. Hasonlóan Kutasi Mátéhoz, aki 50 mellen ért célba elsőként a B döntőben, ráadásul szép egyéni csúccsal.

A verseny záró napja sem volt kevésbé eredményes ferencvárosi szempontból. Verrasztó Dávid is szerzett fontos győzelmet, méghozzá 200 mellen, ahol ráadásul kettős FTC-siker született, mögötte ugyanis Kutasi Máté ért célba. Ezen a napon még két ferencvárosi érem született, Burián Kata 50 háton, Mihályvári-Farkas Viktória pedig 400 vegyesen állhatott fel a dobogó második fokára. Utóbbi 200 mellen a B döntőben volt érdekelt, amit meg is nyert, míg Mészáros Dániel 4. lett 200 gyorson.

Az eredményeknek köszönhetően várhatóan több ferencvárosi úszó is ott lesz a világbajnokságon, a kerethirdetésre június 7-én kerül sor.

Az Európa-bajnok Fábián Bettina: „Már tarthatnak tőlem”

Az Eb-n két érmet nyerő úszónk alig várja, hogy a felkerüljön a neve a népligeti márványtáblára – INTERJÚ!

Európa-bajnok a magyar nyíltvízi úszó vegyesváltó!

Fábián Bettinával a csapatban nyert aranyérmet a magyar csapat a belgrádi kontinensviadalon.

Fábián Bettina Eb-bronzérmes 5 km-en

19 éves úszónk fantasztikus hajrával harmadikként csapott a célba a belgrádi kontinensviadalon.

Fábián Bettina Eb-5. lett 10 km-en

A belgrádi Európa-bajnokságon vb-ezüstérmes úszónk remek hajrával végzett az élmezőnyben.

Európa-bajnokaink két érmet nyertek Franciaországban

Úszónk, Mihályvári-Farkas Viktória és Verrasztó Dávid egy-egy éremmel kezdett a Mare Nostrumon.

Bronzérmes a nyíltvízi váltó a Világkupán

Úszónk, Fábián Bettina is tagja volt a bronzérmet nyert magyar váltónak.

„Ha ennyi szeretetet kapok 70 évesen, van még dolgom”

A 70 esztendős Gyarmati Andreát ünnepelték családtagjai, barátai és korábbi pályatársai.

Gyarmati Andrea: „A szívem és a vérem is zöld-fehér”

Ma ünnepli hetvenedik születésnapját klubunk úszólegendája, Gyarmati Andrea, aki aktív életet él.