2022. július 25.
Négy nap, nyolc érem, számos remek helyezés
Az FTC fiatal úszói kitettek magukért a négynapos Cápa Országos Bajnokságon Szegeden.

Július 20-a és 23-a között a szegedi Damjanich Uszodában rendezték meg a VI. Cápa Országos Bajnokság nevű rangos utánpótlás úszóversenyt. Az FTC úszó szakosztálya népes csapattal képviseltette magát a rangos versenyen, és ezúttal is nagyon szép eredményekkel tért haza a Népligetbe.

Már az első napon megdobbant a Fradi-szív, ugyanis Márton Levente 200 méter pillangón országos bajnoki címet szerzett, míg 50 gyorson Szalai Zsófia, valamint a 4x100 méteres mix vegyesváltó is ezüstérmes lett, de rajtuk kívül is több ferencvárosi úszó szállított pontszerző helyezést. A második napon is folytatódott az éremgyártás, Márton Levente az első napi arany mellé begyűjtött egy ezüstöt 100 háton, valamint egy bronzot is 400 gyorson, míg Szalai Zsófia 100 háton végzett a harmadik helyen. A harmadik napon ismét Márton Levente úszta magát a középpontba, aki 100 pillangón egy újabb ezüstöt szerzett, míg 400 vegyesen negyedik lett, de ismét több pontszerző eredmény is született. A negyedik napon sem maradt érem nélkül a ferencvárosi különítmény, ismét Márton Levente révén érkezett egy bronzérem, ezúttal 800 gyorson, de a záró nap sem maradt további pontszerző helyezések és szép egyéni csúcsok nélkül.

A Cápa OB összes ferencvárosi eredménye megtekinthető az FTC Úszó szakosztályának Facebook oldalán ITT.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.