2020. július 25.
Négy Nemzet Úszóverseny: két ezüst a második napon
Verrasztó Evelyn és Szilágyi Liliána is váltó tagjaként állhatott dobogóra a budapesti verseny második napján.

A járványügyi veszélyhelyzet elmúltával több hónap után indult újra az élet az úszósportban is. A legjobb magyar úszók számára az első nagyobb verseny a július 24-e és 26-a között megrendezésre kerülő Négy Nemzet Úszóverseny a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszoda Széchy Tamás medencéjében, ahol a sportolók osztrák, cseh és lengyel versenyzőkkel mérik össze tudásukat.

Amint arról korábban ITT beszámoltunk, már az első napon is születtek szép ferencvárosi sikerek, Szilágyi Liliána és Verrasztó Dávid is szereztek egy-egy aranyérmet.

A második napon a Fradi úszói két ezüsttel gyarapították az éremkollekciót: a délutáni döntőkben Verrasztó Evelyn a 4x100 méteres női gyorsváltó, míg Szilágyi Liliána a 4x100 méteres női vegyesváltó tagjaként lett második.

Ami az egyéni számokat illeti, Verrasztó Evelyn 50 gyorson is érdekelt volt a döntőben, ott a 7. helyet szerezte meg, míg testvére, az első napon 400 vegyesen győztes Verrasztó Dávid 200 mellen a 4. helyen ért célba.

Úszás, Négy Nemzet Úszóverseny, Budapest, Margitsziget
A 2. nap ferencvárosi eredményei

400 női gyors
16. Sömenek Onon Kata

400 férfi gyors
B döntő 2. Tabi Zoltán, B döntő 6.. Mándli Benedek, 14. Mészáros Dániel, 17. Gálicz László

200 női mell
B döntő 1. Mihályvári-Farkas Viktória

200 férfi mell
4. Verrasztó Dávid, 13. Selmeci Levente, 14. Szűcs Ádám Zoltán

100 férfi hát
B döntő 2. Hímer Krisztofer18. Selmeci Levente, 23. Mándli Benedek, 25. Szűcs Ádám Zoltán

200 férfi pillangó
B döntő 2. Török Dominik Márk, 17. Mándli Benedek, 25. Gálicz László, 26. Versitz Ákos

4x100 női gyorsváltó
2. Magyarország (Veres Laura-VERRASZTÓ EVELYN-Molnár Flóra-Gyurinovics Fanni)

4x100 m női vegyesváltó
2. Magyarország (Burián Katalin-Békési Eszter-SZILÁGYI LILIÁNA-Gyurinovics Fanni

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.