
Csütörtök este rendezték meg a Dohában zajló úszó Világkupa első döntőit, ahol két számban három fradista úszó, Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn és Verrasztó Dávid (a képen) is érdekelt volt. A lányok a „magyarosra” sikerült 200 méter pillangó fináléjában jól szerepeltek, ugyanis a győztes Hosszú Katinka és az ezüstérmes Jakabos Zsuzsanna mögött Szilágyi a selejtezőben elért helyét megjavítva ötödik lett, míg Verrasztó a hetedik helyen zárt. Bátyja, a háromszoros Európa-bajnok Dávid szintén két helyet javított a 200 méter hát fináléjában, így a hatodik helyet szerezte meg.
EREDMÉNYEK
ÚSZÁS
VILÁGKUPA, DOHA, 1. NAP
FÉRFI
200 m hát: 6. Verrasztó Dávid
NŐI
200 m pillangó: 5. Szilágyi Liliána, 7. Verrasztó Evelyn
Az FTC úszói összesen 18 érmet nyertek a debreceni viadalon.
Remekeltek a Ferencváros fiataljai Debrecenben az ifjúsági úszók országos bajnokságán.
Molnár Dóra jobbat úszott monacói idejénél, de az éremszerzés Canet-en-Roussillonban elmaradt.
Klubunk úszója a 200 méteres hátúszás döntőjében remekelt, és állhatott fel a dobogóra.
Az FTC két úszója is éremmel kezdett a rangos versenysorozat monacói állomásán.
Micsoda páros 200 vegyesen – első fradis versenyéről kérdeztük Tombor Sárát és Barta Biankát – VIDEÓ!
Úszónk, Németh Nándor beengedte oda stábunkat, ahol még nem járt kamera - VIDEÓ!
Az FTC-MVM Úszás versenyzője két top tízes eredménnyel térhet haza a szardíniai Golfo Aranciból.