2021. november 12.
Rövidpályás úszó OB: két érmet nyertünk pénteken
Szabó Norbert 200 méter vegyesen, a férfi gyorsváltó pedig a 4x200-as távon lett második.

A november 11. és 14. között Kaposváron zajló felnőtt rövidpályás úszó országos bajnokság második, pénteki versenynapján két második helyezést értek el az FTC úszói.

A remekül kezdő, ám a hajrára elfáradó Szabó Norbert 200 méter vegyesen lett ezüstérmes. Versenyzőnk remekül kezdett, s bár a hajrát nem bírta végig, így is szép eredményt ért el. Mellette második lett a borítóképünkön látható Szabó N., Hímer, Mészáros, Török összeállítású 4x200 méteres férfi gyorsváltó is.

Az érmes helyezések mellett a mindössze 17 éves Mészáros Dániel negyedik lett 400 méter gyorson, ugyanebben a számban Török Dominik Márk hatodikként ért célba. A csütörtöki nyitónapon 800 méter gyorson győzedelmeskedő Mihályvári-Farkas Viktória ezúttal negyedik lett 400 méter gyorson, Szokol Szonja 50 méter pillangón ért el hasonló eredményt. A 4x200 méteres női váltónk nyolcadik lett, amely annak fényében jó eredmény, hogy Szokol Szonja és Mihályvári-Farkas Viktória mellett két nagyon fiatal úszóval, Orbán Borókával és Keresztes Emmával állt ki a csapat.

A rövidpályás úszó OB szombaton a harmadik versenynappal folytatódik.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.