2019. november 12.
Tíz éremmel zártuk a Budapest Kupát
Úszóink több korosztályban is dobogóra állhattak a Tüske uszodában • „Érdekes” számokban nyílt vízi úszónk.

A Tüske uszodában rendezték meg az úszók Budapest Kupájának IV. fordulóját, amelyen az FTC szakosztálya népes csapattal indult a felnőtt és utánpótlás korosztályokban. Az idősebbeknél Szokol Szonja lett a legeredményesebb versenyzőnk, aki egy ezüst- és két bronzéremmel zárt. A férfiaknál ott volt nyílt vízi úszónk, Székelyi Dániel is, aki alapvetően hosszútávú specialista, ezúttal azonban 50 és 200 méteres távon is versenyzett.

A fiataloknál aranyéremnek is örülhettünk, mivel Zanyi Ferdinánd és Keresztes Emma megnyerte a 200 méter vegyest. Rajtuk kívül úszóink még egy második és négy harmadik helyet szereztek a Budapest Kupában.

200 m vegyes: 1. Keresztes Emma, 3. Magyar Antónia
4x50 m mix vegyesváltó: 2. FTC (Kovács Ferenc, Keresztes Emma, Orbán Boróka, Magyar Máté)

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.