2019. március 27.
Szilágyi vb-kvótája és három érem
Szilágyi Liliána ezüst-, Biczó Bence és Mihályvári-Farkas Viktória bronzérmet nyert az úszó ob-n.

Három éremmel zárta a debreceni úszó országos bajnokság első napját a Ferencváros.

A legnagyobb sikert Szilágyi Liliána érte el, aki 200 pillangón 2:07.67-es idővel a második helyen zárt Kapás Boglárka mögött, de a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinkát megelőzve!

Az eredmény azt jelenti, hogy Szilágyi Liliána indulhat a júliusi, kvangdzsui világbajnokságon is ebben a számban!

Szilágyi ezüstje mellett két bronzérmet is szerzett a Fradi az első versenynapon: Biczó Bence a 200 pillangón, míg Mihályvári-Farkas Viktória 800 gyorson állhatott fel a dobogóra.

Az egyes versenyszámok fradista eredményei

Mix 4x100 gyorsváltó

A Biczó Bence, Hímer Krisztofer, Verrasztó Evelyn, Szilágyi Liliána összeállítású váltó az 5. helyen zárt. Az előfutamban Mándli Benedek és Szokol Szonja is úszott a stafétában.

Női 100 mell

Mihályvári-Farkas Viktória a 30. helyen végzett az előfutamok során.

Férfi 100 mell

Verrasztó Dávid a 8. helyen végzett a döntőben. Hímer Krisztofer a 28. időt úszta a selejtezőben.

Női 200 pillangó

Szilágyi Liliána Kapás Boglárka mögött, de Hosszú Katinka előtt csapott célba, így ezüstérmet nyert! Mivel az ob egyben válogató is a világbajnokságra, Szilágyi ebben a számban kvalifikálta magát a magyar válogatottba!

Férfi 200 pillangó

Két fradista versenzyő is úszhatott a döntőben: Biczó Bence Cseh Lászlót megelőzve a 3., Török Dominik Márk a 7. helyen zárt. Biczó olimpiai A-szintet úszott, viszont a világbajnokságról lemaradt fő számában.

Férfi 100 hát

Verrasztó Dávid a 8. helyen zárta a finálét. Mándli Dominik a 28. időt úszta a selejtezőben.

Női 50 gyors

Verrasztó Evelyn döntőbe jutott, ahol a 8. helyen végzett. Szokol Szonja 19., Fehérvári Réka 61. helyen zárt.

Férfi 50 gyors

Hímer Krisztofer 22., Kutasi Gergely 43., Mándli Benedek 44. időt úszott délelőtt, így egyikük sem úszhatott döntőt.

Női 800 gyors

A debreceni úszó országos bajnokság első döntője a női 800 méteres gyorsúszás volt. Mihályvári-Farkas Viktória remek úszással a negyedik helyen ért célba, ám mivel a második helyen nem magyar versenyző ért célba, ob-bronzérmes lett. Ugyanebben a számban Fehérvári Réka a 14. helyen zárt.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.