2023. április 21.
Úszó ob: három érem a harmadik napon
Fábián Bettina, Verrasztó Dávid és Versitz Ákos is harmadik lett az országos bajnokság pénteki napján.

A harmadik, utolsó előtti nap eseményeivel folytatódott pénteken a Kaposváron zajló úszó országos bajnokság. A szerdán megszerzett négy, majd a csütörtök nyert egy érem mellé újabb hármat szereztek az FTC versenyzői.

Fábián Bettina pénteken bronzérmet vehetett át

Az egy nappal korábban ezüstérmes Fábián Bettina ezúttal 200 méter női gyorson ért el dobogós helyezést, Pádár Nikolett és Késely Ajna mögött harmadikként ért célba. A következő számban, 200 méter férfi mellen Verrasztó Dávid és Kutasi Máté volt érdekelt, ők egymás utáni pozícióban értek célba. A harmadik helyezésért járó medált Verrasztó nyakába akasztották, Kutasi negyedik lett.

Verrasztó Dávid a dobogón

Később 400 méter férfi vegyesen Versitz Ákos ért be harmadikként, megszerezve az FTC harmadik pénteki dobogóját. Utána erre még az Európa-bajnok Mihályvári-Farkas Viktóriának volt esélye, ő azonban 400 női vegyesen negyedikként csapott a célba. A versenynap zárásaként a Mészáros Dániel, Kutasi Gergely, Verrasztó Dávid, Szűcs Ádám összetételű 4x100-as férfi gyorsváltónk ugrott medencébe – a fiúk végül hetedikként végeztek.

Versitz Ákosnak egy harmadik helyezés után gratulálhattak

Folytatás az ob zárónapjával szombaton.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.