
Szombaton a Tüske uszodában rendezték meg az úszók Budapest Kupájának első fordulóját, amelyen az FTC felnőtt versenyzői közül háromszoros Európa-bajnokunk, Verrasztó Dávid, Török Dominik Márk, Szokol Szonja, Zanyi Ferdinánd és Keresztes Emma indult.
A fiúknál Dávid három számban, 100 méter háton, 200 mellen és legerősebb számában, 400 gyorson is aranyérmes lett, míg 50 méter pillangó bronzérmet szerzett. Fiatal tehetségünk, az utánpótlás-válogatott Török Dominik Márk egy ezüst és egy bronzzal zárt, míg Zanyi Ferdinánd szintén egy második hellyel gazdagodott. A lányoknál Szokol Szonja 50 mellen aranyérmet nyert, 50 pillangón és 200 vegyesen ezüsttel zárt, Keresztes Emma pedig 400 méter gyorson állhatott fel a dobogó legalsó fokára.
Másnap az utánpótlás korosztállyal folytatódott a verseny. A Fradi legeredményesebb úszója Márton Levente lett, aki három számban aranyat, egyben pedig bronzot nyert. Fiataljaink összesen tíz érmet, köztük öt aranyat, egy ezüstöt és négy bronzot szereztek.
EREDMÉNYEK
Budapest Kupa, I. forduló, Tüske uszoda
FÉRFI
50 m pillangó: 3. Verrasztó Dávid, 5. Török Dominik Márk
100 m hát: 1. Verrasztó Dávid, 2. Zanyi Ferdinánd
200 m mell: 1. Verrasztó Dávid, 2. Török Dominik Márk
400 m gyors: 1. Verrasztó Dávid, 3. Török Dominik Márk
NŐI
50 m mell: 1. Szokol Szonja
50 m pillangó: 2. Szokol Szonja
200 m vegyes: 2. Keresztes Emma
400 m gyors: 3. Keresztes Emma
Utánpótlás Verseny, I. forduló, Tüske uszoda
LÁNY
50 m mell: 2. Nagyiván Borbála, 3-3. Markó Száva, Farkas Nóra
FIÚ
100 m hát: 1. Márton Levente, 3. Váradi Márton
100 m gyors: 1. Márton Levente
200 m vegyes: 1-1. Márton Levente, Váradi Márton
4x50 m mix gyorsváltó, kicsik: 1. FTC (Bognár Kolos, Verebélyi Bence, Keresztes Gréta, Kovács Dorka)
4x50 m gyorsváltó, nagyok: 3. FTC (Márton Levente, Farkas Nóra, Birinyi Nóra, Váradi Márton)
Versenyzőnk 14:19.65 perces idővel teljesítette a 1500 méteres távot gyorsúszásban.
Versenyzőnk sokáig közel volt az újabb egyéni csúcshoz, végül 1:51.38-cal ért célba.
Olimpiai bronzérmes úszónk a 4. legjobb idővel finálés a lublini rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.
Versenyzőnk nem csak délelőtti idejét, de saját legjobbját is megdöntötte az elődöntőben.
Versenyzőink 200 háton jutottak az esti döntős programba.
Úszónk, Kovács Benedek két magyar bajnoki címet szerzett rövidpályán és most ott lesz az Eb-n is - VIDEÓ!
Betlehem, Németh, Mihályvári-Farkas, Ilyés, Molnár és Kovács is indul a lengyelországi kontinensviadalon.
Az FTC-MVM sportolói parádésan szerepeltek a XIV. Matrica Kupán.