2020. november 10.
Verrasztó Dávid elvesztette veretlenségét 400 vegyesen
Európa-bajnok úszónk ezúttal a második helyen ért célba kedvenc számában az ISL-sorozat 9. fordulójában.

Kedden délelőtt a 9. fordulót rendezték a Duna Arénában zajló International Swimming League nevű versenysorozatban. Az ISL-ben a Hosszú Katinka vezette Iron csapat színeiben versenyző úszónk, Verrasztó Dávid a korábbi fordulókban háromból háromszor nyert kedvenc számában, 400 vegyesen.

Háromszoros Európa-bajnok klasszisunk ezúttal elveszítette veretlenségét – bár 4:03.55-ös ideje jobb volt, mint amivel néhány nappal korábban győzni tudott, ezúttal ez a szép úszás is csak a második helyre volt elegendő a győztes Hagino Koszuke (Tokyo Frog Kings) mögött.

Az International Swimming League sorozatában fordulóként egyszerre négy csapat küzd egymással. A lebonyolítás szerint minden csapatban nemenként 12-12 klasszis úszó vesz részt egy viadalon, de két-két további versenyző is bevethető váltókban. Egy versenyszámban klubonként két úszó versenyez, a helyezések alapján pontokat kapnak a csapatok, így alakul ki a végső sorrend. Az egyéni számokban 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 pontot lehet szerezni, de, ha valaki bizonyos előnnyel nyer, akkor akár pontokat rabolhat a többiektől. A váltók dupla szorzóval járnak. Rendeznek még úgynevezett csillagszóró futamot, amelyben az 50 méter gyorsot egymás után háromszor kell leúszniuk a versenyzőknek, de mindegyik végén feleződik a mezőny, így akár triplázni is lehet.

Az idén induló klubokban két ferencvárosi klasszis, Verrasztó Dávid és testvére, Verrasztó Evelyn is szerepel. A háromszoros Európa-bajnok Verrasztó Dávid Hosszú Katinka csapatában, a Team Ironban, míg Evelyn az olasz sztár, Federica Pellegrini által fémjelzett Aqua Centurionsban úszik.

Remek hétvégét zárt úszó utánpótlásunk

Az FTC legkisebb úszói február 20-án és 21-én két versenyen is igazi éremesőt produkáltak.

Verrasztó Dávid hatalmas fölénnyel nyert 400 vegyesen

Klasszisunk mellett Török Dominik Márk 200 méter mellen remekelt az Olimpiai Felkészülési Versenyen.

Biczó Bence bronzérmes 200 pillangón Nizzában

Az FTC úszója két honfitársa mögött végzett a harmadik helyen fő számában a Camille Muffat-emlékversenyen.

Verrasztó Dávid 200 méteren mindent vitt Győrben

Az FTC úszói 16 versenyszámban összesen 11 győzelmet arattak a rangos győri viadalon.

Verrasztó Evelyn három aranya Székesfehérvárról

Az FTC úszói összesen 14 érmet, köztük öt aranyat, három ezüstöt és hat bronzot szereztek.

28 aranyérem a Verrasztó testvérek vezérletével

Az FTC úszói a felnőtt és az utánpótlás korosztályban is taroltak a XV. Diapolo Cikluszáró Úszóversenyen.

Újabb két ezüsttel és egy bronzzal zártuk az úszó ob-t

Verrasztó Evelyn kevéssel maradt le az aranyról, Mihályvári-Farkas Viktória és Szokol Szonja is érmes lett.

Verrasztó Dávid magyar bajnok lett 400 méter vegyesen!

Klasszis úszónk mellett Verrasztó Evelyn és Mihályvári-Farkas Viktória is érmet nyert az ob negyedik napján.