2019. október 6.
Verrasztó Dávid és Evelyn is érmes lett!
Előbbi ezüst-, utóbbi bronzérmet szerzett a Fradinak az úszók világkupa-versenyén.

Verrasztó Evelynnek és Verrasztó Dávidnak is szoríthattak a fradisták a Duna Arénában zajló világkupa-verseny vasárnap esti fináléiban.

Férfi 400 méter vegyes – Verrasztó Dávid

Előbb Dávid ugrott vízbe, aki 200 méter után a negyedik helyen fordult. Mellen azonban fantasztikusan teljesített, utolérte, sőt, meg is előzte az élen állókat. A záró 100 méteren, gyorson a japán Juki Ikari ugyan visszaelőzte sportolónkat, de Verrasztó Dávid így is ezüstérmet szerzett (4:15:32)!

A harmadik helyre egyébként Holló Balázs ért be, azaz összejött a magyar dobogó is.

Női 100 méter pillangó – Verrasztó Evelyn

Verrasztó Evelyn 100 méter pillangón teljesített kiválóan. Bár féltávnál még csak a hetedik volt, klasszis második ötvenjének köszönhetően végül harmadikként, bronzérmesként csapott a célba (59:75). Itt az első Jakabos Zsuzsanna lett, így szintén magyar dobogónak lehetett örülni.

Evelyn úszott a mix vegyes váltóban is 4x100 méteren, ennek a tagjaként negyedik helyen hozta be sportolónk a váltót.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.