2022. augusztus 11.
Verrasztó Dávid ezüstérmes 400 vegyesen Rómában!
Klasszisunk végig az élmezőnyben haladt, végül a második helyen csapott a célba.

Augusztus 11-én, csütörtökön megkezdődtek a küzdelmek az úszók Európa-bajnokságán Rómában. Már az első napon döntőben izgulhattunk egy Fradi-sportolóért, méghozzá a 400 méter vegyes fináléjában, a szám háromszoros Európa-bajnokáért, Verrasztó Dávidért.

Klasszisunk ráadásul a legjobb idővel kvalifikálta magát az esti döntőbe, ahol többek között honfitársával, Kós Huberttel is megmérkőzött.

Az első 50 méter után Verrasztó a harmadik helyen fordult pillangón, majd a hátúszást már ezüstérmes pozícióban kezdte sőt, 150 méter után Dávid az élre állt. A táv feléig közel egy testhossznyi előnyre tett szert klubunk klasszisa, ám mellen felzárkóztak rá riválisai. Az olasz Razzetti nagyon erős volt, jött a gyorsúszó résztáv, de az olaszt nem lehetett megfogni, Verrasztó Dávid végül 4.12.58-cal csapott a célba, ezzel pedig ezüstérmet nyert. A másik magyar finalista, Kós Hubert a negyedik helyen ért be.

- Ez a realitás, nem szabad elkeseredni. Nem volt esélyem az olasz ellen. Picit izgultam is, hiába vagyok rutinos, szeretem felépíteni az éveimet. Csúnyán el voltam csúszva még pár hónapja. Ez ma 105 % volt - mondta a döntő után Verrasztó Dávid, akinek teljesítményéről szakosztályunk elnöke, Orosz Andrea is elismerősen nyilatkozott.

- Nagyon tetszett Dávid úszása, 33 évesen a legjobb idővel került döntőbe, ami már önmagában is egy nagyszerű eredmény. A fináléban remekül úszott, de az olasz a hazai medencében ezúttal jobb volt. Dávid remek mellúszó, de ezen a napon ellenfele jobb volt nála. Az azonban egyételmű volt, hogy óriásit harcolt, nagyon odatette magát, nem adta fel és harcolt az utolsó pillanatig. Ez az ezüstérem nagyon szépen csillog és nagy büszkeség, minden elismerésem.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.