2020. november 7.
Verrasztó Dávid harmadjára is a 400 vegyes királya lett
Európa-bajnok úszónk továbbra is sem talált legyőzőre legerősebb számában az ISL-ben.

Újabb ferencvárosi úszósikernek örülhettünk a Duna Arénában zajló International Swimming League-sorozatban legutóbbi fordulójában. A Hosszú Katinka vezette Iron versenyzője, Verrasztó Dávid sorozatban harmadik alkalommal nyerte meg legerősebb számát, a 400 métere vegyest.

Háromszoros Európa-bajnok klasszisunk ezúttal 4:04.70-es idővel végzett az élen.

Az International Swimming League sorozatában fordulóként egyszerre négy csapat küzd egymással. A lebonyolítás szerint minden csapatban nemenként 12-12 klasszis úszó vesz részt egy viadalon, de két-két további versenyző is bevethető váltókban. Egy versenyszámban klubonként két úszó versenyez, a helyezések alapján pontokat kapnak a csapatok, így alakul ki a végső sorrend. Az egyéni számokban 9, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 pontot lehet szerezni, de, ha valaki bizonyos előnnyel nyer, akkor akár pontokat rabolhat a többiektől. A váltók dupla szorzóval járnak. Rendeznek még úgynevezett csillagszóró futamot, amelyben az 50 méter gyorsot egymás után háromszor kell leúszniuk a versenyzőknek, de mindegyik végén feleződik a mezőny, így akár triplázni is lehet.

Az idén induló klubokban két ferencvárosi klasszis, Verrasztó Dávid és testvére, Verrasztó Evelyn is szerepel. A háromszoros Európa-bajnok Verrasztó Dávid Hosszú Katinka csapatában, a Team Ironban, míg Evelyn az olasz sztár, Federica Pellegrini által fémjelzet Aqua Centurionsban úszik.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.