
A csütörtöki három döntős helyezés után pénteken már két érmet is nyertek a Ferencváros úszói a Dohában zajló Világkupán. Verrasztó Evelyn 1:59.59-es idejével bronzérmes lett 200 méter gyorson, míg bátyja, a háromszoros Európa-bajnok Verrasztó Dávid 2:01.43 perces időeredményével szintén a dobogó harmadik fokára állhatott fel 200 méter vegyesen. Dávid a 200 méter pillangó selejtezőjében a hetedik helyen zárt, de végül a 200 vegyes fináléja miatt nem indult a döntőben.
EREDMÉNYEK
ÚSZÁS
VILÁGKUPA, DOHA, 2. NAP
FÉRFI
200 m vegyes: 3. Verrasztó Dávid (2:01.43)
200 m pillangó: 9. Verrasztó Dávid
NŐI
50 m pillangó: 12. Szilágyi Liliána
200 m gyors: 3. Verrasztó Evelyn (1:59.59), 19. Szilágyi Liliána
Az FTC úszói összesen 18 érmet nyertek a debreceni viadalon.
Remekeltek a Ferencváros fiataljai Debrecenben az ifjúsági úszók országos bajnokságán.
Molnár Dóra jobbat úszott monacói idejénél, de az éremszerzés Canet-en-Roussillonban elmaradt.
Klubunk úszója a 200 méteres hátúszás döntőjében remekelt, és állhatott fel a dobogóra.
Az FTC két úszója is éremmel kezdett a rangos versenysorozat monacói állomásán.
Micsoda páros 200 vegyesen – első fradis versenyéről kérdeztük Tombor Sárát és Barta Biankát – VIDEÓ!
Úszónk, Németh Nándor beengedte oda stábunkat, ahol még nem járt kamera - VIDEÓ!
Az FTC-MVM Úszás versenyzője két top tízes eredménnyel térhet haza a szardíniai Golfo Aranciból.