2023. november 18.
Az utolsó másodpercben nyertünk
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata Szolnokon őrizte meg az idei szezon hibátlan mérlegét.

A meccs hőse, Jansik Szilárd szerint a szezon legnehezebb mérkőzését játszotta az FTC-Telekom Waterpolo, amelynek mindent bele kellett adnia ahhoz, hogy megtartsa veretlenségét. Őrült rangadót nyertünk meg Szolnokon! Az ilyen csaták után sajnálhatjuk igazán, hogy ezt csak az láthatta, aki a helyszínen volt, hiszen kevés ilyen izgalmas és fordulatos rangadót láttunk az utóbbi években.

A Dózsa óriási lendülettel kezdte a meccset, amelyen már 2-0-ra is vezetett, mi pedig hosszú perceken át nem találtunk a kapuba. Ugyan Vigvári Vendel gólja után 3-2-re zárkóztunk, de a hazaiak elléptek 6-2-re. Nyéki Balázsnak cserélnie kellett a kapuban, a héten betegséggel küzdő Vogel Somát Szakonyi Dániel váltotta még a nagyszünet előtt, ez pedig jó húzásnak bizonyult, mivel Papajó ötméterest is hárított. Dusan Mandics bombáival próbáltunk csökkenteni a hátrányon, de a félidőben így is 7-4-es előnyben volt a Szolnok.

Vezetőedzőnk igyekezte rendezni a sorokat a térfélcserénél, ami sikerült is, hiszen meg sem álltunk az egyenlítésig. Három nagyágyú, Mandics, Edoardo Di Somma és Varga Dénes hozta fel a Fradit, amely 7-7-nél utolérte riválisát. Fantasztikus hangulat uralkodott a Szolnoki Vízilabda Arénában, köszönhetően az extázisba kerülő hazai nézőknek és a nagyszámú Fradi-szurkolóknak, akiknek köszönjük, hogy négygólos hátránynál is buzdították a csapatot. A harmadik negyedben új meccs vette kezdetét, amelyben viszont Hangay Zoltán együttese nem tört meg, döntetlen állásról újra elléptek kettővel (9-7).

Nem túlzás a jelző, frenetikus utolsó játékrész következett, amelyben óriási energiákat mozgósított mindkét csapat. Bár reméltük, de a szolnokiak nem fáradtak el, mi viszont újabb fokozattal kapcsoltunk feljebb, hiszen Jansik Szilárd, Luca Damonte és Mandics találatai után már nálunk volt az előny először a meccsen (10-9). Becsülettel küzdöttek az egy pontért a hazaiak, és úgy tűnt, meg is szerzik, ugyanis Kovács Gergő, majd az ötödik Mandics-gól után Vismeg Zsombor egalizált 11-11-re. Az utolsó támadásunkból nem tudtunk a kapuba találni, így a szolnokiak már lepörgethették az utolsó másodperceket, cicázva húzták szét a mezőnyt. Azonban elszámolták magukat, hiszen a támadóidő lejárta után maradt még 8 tizedmásodperc az órán. Gyorsan kapcsolt Varga Dénes, aki a labdához úszva jelezte Jansiknak, hogy üres a kapu, hiszen a Szolnok kapusa, Bányai Márk is kijött már onnan. A válogatott csapatkapitánya pedig közel félpályáról higgadtan lőtt a hálóba.

11-12! Ezzel az utolsó másodpercben szerzett góllal nyert a Ferencváros, és tartotta meg hibátlan mérlegét a bajnokságban.

Jövő hét kedden jön a 2023-as naptári év utolsó hazai mérkőzése a Császár-Komjádi Sportuszodában, ahol a Crvena Zvezdát fogadjuk a Bajnokok Ligájában. Bár már biztos a továbbjutásunk a csoportkör 4. fordulója után, de szeretnénk az utolsó két játéknapon is nyerni, és száz százalékos teljesítménnyel végezni.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 11. forduló, 2023. november 18. szombat, 18:00

Szolnoki Vízilabda Aréna

SZOLNOKI DÓZSA - FTC-TELEKOM WATERPOLO 11-12 (1-0, 6-4, 2-3, 2-5)

Gólszerzőink: Mandics 5, Jansik 2, Di Somma, Varga D., Damonte, Vigvári, Pohl 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.