2021. január 17.
Arany- és bronzérem a tőrvívó MK 5. fordulójában
Szemes Gergő az első, Horváth Soma a harmadik helyen zárt a junior férfi tőrvívók Magyar Kupa versenyén.

Számos ferencvárosi sportoló vett részt a tőrvívók kadet és junior Magyar Kupa 5. fordulójának versenyén. A férfiak között junior kategóriában első helyen a Fradi rendkívül tehetséges versenyzője, a 2020-ban kadet osztályban Európa-bajnoki címet szerző Szemes Gergő végzett. Az ugyancsak juniorok között induló Horváth Soma bronzérmet nyert.

A női versenyzők között a legjobb tízben Fekete Hanga Barbara és Zsoldosi Emília végzett. Előbbi a nyolcadik, míg utóbbi a 10. helyen zárta a versenyt.

Egy nappal korábban a kadet osztályban mérették meg magukat az FTC versenyzői. A férfiak között a legjobb helyezést Horváth Keán érte el, aki a 12. helyet szerezte meg.

A hölgyek között Kovács Aletta jutott a legjobb tízbe, ő nyolcadik lett a szombati versenynapon.

(Fotó: hunfencing.hu)

Kadet és Junior Tőr Magyar Kupa, 5. forduló

Kadet férfi
12. Horváth Keán, 15. Tóth Zsombor, 22. Tóth Barnabás, 33. Bebesi Kolos Norbert, 40. Bónis Márk Lotár, 49. Szemán Máté Balázs

Kadet női
8. Kovács Aletta

23. Balogh Virág Luca, 28. Márkus Boglárka, 33. Botos Árven Anasztázia, 39. Solti Zsófia, 45. Berczeli Maja

Junior férfi
1. Szemes Gergő

3. Horváth Soma

11. Gál Botond, 12. Madura Máté, 17. Horváth Keán, 27. Tóth Zsombor, 34. Tóth Barnabás

Junior női
8. Fekete Hanga Barbara

10. Zsoldosi Emília

14. Yue Ruhan, 17. Tölgyesi Zsófia Réka, 26. Kovács Aletta, 27. Balogh Virág Luca,

Nem volt kérdés: Szemes Gergő ismét magyar bajnok

Vívónk aranya mellett még három éremnek örülhettünk a hétvégi junior országos bajnokságokon.

Szép bronzérem az országos bajnokságról

Az FTC párbajtőrözője, Horváth Ádám ismét érmet nyert a kadetok között.

Aranyérmet szereztünk fiú párbajtőrben

Az FTC fiatal sportolója, Őrsi Benedek a serdülők között, 84 indulóból bizonyult a legjobbnak.

Vívó MK: előkelő helyezések mindkét fegyvernemben

A női tőrözőknél és a férfi párbajtőrözőknél is ért el fradista vívó szép eredményt a népes mezőnyben.