2019. április 2.
Hat érem a vívók Diákolimpiájáról
Az FTC vívószakosztálya három aranyat, két ezüstöt és egy bronzot nyert a hétvégi Országos Diákolimpián.

A hétvégén a SYMA Csarnokban rendezték meg a vívók Országos Diákolimpiáját, amelyen természetesen az FTC szakosztályának több tehetsége is indult. A fiúknál két korcsoportban is örülhettünk fradista érmeknek. Az V. korcsoportban az utóbbi hónapok egyik legjobb utánpótlás vívója, a kadet korosztály Magyar Kupa-sorozatát megnyerő Szemes Gergő (a képen) az egyéni versenyben aranyérmet nyert, míg iskolájával, a Budapesti Kolping Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Sportgimnáziummal is megnyerte a csapatversenyt.

A lányok között Fekete Hanga Barbara magabiztosan győzött a ötödik korcsoport egyéni versenyén, míg Tölgyesi Zsófia Réka értékes bronzérmet szerzett. A csapatversenyek során Szapanidu Szofia Athina a budapesti Fazekas Mihály Gimnázium Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tagjaként a hatodik korcsoportban állhatott fel a dobogó második fokára.

(Fotó: Magyar Vívó Szövetség)

Országos Diákolimpia, Budapest, SYMA Csarnok
FIÚ
A-kategória
IV. korcsoport: 3. Skorka Csongor, 6. Horváth Keán, 14. Tóth Zsombor, 18. Tóth Barnabás, 24. Kovács Milán Barnabás
V. Korcsoport: 1. Szemes Gergő, 5. Horváth Soma, 9. Madura Máté, 13. Gál Botond, 14. Bányik Benjámin
Csapat, A-kategória
VI. korcsoport: 1. Budapesti Kolping Katolikus Általános Iskola, Gimnázium és Sportgimnázium (FTC-tag: Szemes Gergő)
LÁNY
Egyéni, A-kategória
IV. korcsoport: 14. Kovács Aletta, 15. Balogh Virág Luca, 22. Müller Hanna
V. korcsoport: 1. Fekete Hanga Barbara, 3. Tölgyesi Zsófia Réka, 5. Szapanidu Szofia Athina, 12. Szentiványi Blanka
VI. korcsoport: 2. Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium Gyakoroló Általános Iskola és Gimnázium (FTC-tag: Szapanidu Szofia Athina)

Szemes Gergő bronzérmes a rangos nemzetközi versenyen

Fiatal tőrvívó kiválóságunk a 12 ország 101 vívójából álló mezőnyben állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Bronzérem Pécsről

A Fradi versenyzője serdülő leány párbajtőr kategóriában állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Bravúros hatodik hely a kairói Világkupán

Férfi tőrválogatottunk két ferencvárosi vívóval a soraiban remekelt Egyiptomban.

Magyar Kupa-bronzérem az FTC tehetségétől

Két vívónk is bejutott a nyolcas döntőbe a korosztályos versenyen.

Két helyszín, két értékes ezüstérem

Hazai és nemzetközi versenyeken is remekül szerepeltek az elmúlt hétvégén az FTC vívói.

Bajnokunkkal a soraiban aranyérmes Magyarország

Az FTC párbajtőrözője, Horváth Lotti is tagja a kadet női válogatottnak, amely Újvidéken győzött.

Párbajtőrvívónk ezüstérmet nyert Pozsonyban

Horváth Lotti a válogatott tagjaként lett második a Kadet Európai Körversenyen.

Két Fradi-arany a vívók diákolimpiáján

Az FTC versenyzői összesen nyolc érmet nyertek a BOK Csarnokban megrendezett viadalon.