Április 7. és 14. között a kínai Vuhsziban rendezik meg a Kadet és Junior Vívó Világbajnokságot, amelyen öt ferencvárosi versenyző indul.
Magyar idő szerint hétfő délelőtt rendezték a kadet párbajtőrözők versenyeit. A nők 123 fős mezőnyében a Fradi korosztályos magyar bajnoka, Horváth Lotti minden asszóját megnyerte a csoportkör során, így feljutott a 64-es főtáblára.
Ott először könnyedén legyőzte 15-7-re thaiföldi ellenfelét, majd a legjobb 32 között az osztrák Julia Pizzuti-Lammer ellen nagy csatában 15-13-ra nyert. A nyolcaddöntőben a dél-koreai Ri Von Hongot 15-11-re verte, a legjobb nyolc között az amerikai Regina Lee sem jelentett gondot (15-10). Az elődöntőben az izrael Alexandra Kravetset is meggyőző vívással győzte le 15-9-re.
A fináléban az ukrán Alina Dmitruk várt rá. A Fradi tehetsége újabb parádés vívást mutatott be, és 15-11-re nyert, így világbajnok lett!
- Az eleje talán kicsit döcögősebben indult, de aztán asszóról asszóra egyre inkább belejöttem. A kulcsmeccs talán az amerikai elleni negyeddöntő volt. Tőle kaptam ki egy évvel ezelőtt a vébén, és az a győzelem további erőt és önbizalmat adott. A döntő előtt azért izgultam, de a páston megoldottam azt, amit szerettem volna, és a végén összejött az, amire vágytam. Három korosztályban próbálok helyt állni, de ez volt a szezonban a legfontosabb feladatom, nehéz elhinni, hogy világbajnok lettem. Nagyon köszönök mindent az edzőmnek, Attilának, most is nagyon sokat segített” - mondta a magyar szövetség honlapjának Horváth Lotti.

(Fotók: Bizzi Team)
Horváth Lottival még február végén foglalkoztunk a Fradi TV-ben.
Vívónkat, Papp Jázmint edzésre és egyetemre vittük. Elmondta, ilyen egy vidéki lánynak a nagyvárosban – VIDEÓ!
Felnőtt tőrözőink mindkét nemben aranyérmet nyertek a hétvégi válogatóversenyen.
A junior tőrözők limai versenyén három ferencvárosi vívó is a dobogó legfelső fokára állhatott.
Szemes Gergő az egyéni ezüstje után bronzot nyert a tőrcsapattal, amelyben Tóth Gergely is ott volt.
Versenyzőnk remek vívással lett második a mallorcai Világkupa-versenyen.
Tóth Gergely és Szemes Gergő Somorján, Horváth Lotti Klagenfurtban állt dobogóra rangos nemzetközi versenyen.
Párbajtőrözőnk, Horváth Lotti a kadétok és a juniorok között sem talált legyőzőre.
A vívó-vb hőseivel, Szemes Gergővel és Tóth Gergellyel felevenítettük a gyerekkori emlékeket is - VIDEÓ