2019. október 28.
Ifjúsági olimpikonunk fantasztikus győzelme
Vívó szakosztályunk két versenyzője is aranyérmes lett a korosztályos Magyar Kupa legutóbbi fordulójában.

A hétvégén a budapesti Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezték meg a kadet és junior tőrözők Magyar Kupa-sorozatának második fordulóját. A fiatalabbaknál Szemes Gergő lett az első, a döntőben éppen ferencvárosi csapattársát, Horváth Somát győzte le. A lányok hasonló korosztályában két vívónk is bejutott a nyolcas döntőbe, ahol Kovács Aletta bronzot szerzett, míg Zsoldosi Emília az ötödik helyen zárt.

Nővére, Zsoldosi Karolina (a képen balról a második) azonban egész napos, kiváló vívással aranyérmes lett a juniorok között. A tavalyi, Buenos Aires-i Ifjúsági Olimpián is induló tőrözőnk legutóbb nyáron örülhetett ilyen szép eredménynek, amikor a felnőttek válogatóversenyén nagy meglepetésre bronzérmes lett. A férfiaknál Szemes Gergő hódmezővásárhelyi aranya után ezúttal a döntőben nagy csatában alulmaradt a törekvéses Mihály Andortól, így ezüstérmesként zárt.

Az FTC szakosztálya összesen öt érmet, köztük két aranyat, két ezüstöt és egy bronzot nyertek a korosztályos Magyar Kupa-versenyeken.

(Fotó: Magyar Vívó Szövetség)

VÍVÁS
KADET ÉS JUNIOR TŐR MAGYAR KUPA, 2. FORDULÓ, BUDAPEST
Kadet
Férfi: 1. Szemes Gergő, 2. Horváth Soma, 10. Horváth Keán, 23. Skorka Csongor, 25. Tóth Zsombor, 27. Tolnai Gergő, 36. Kovács Milán Barnabás, 37. Tóth Barnabás
Női: 3. Kovács Aletta, 5. Zsoldosi Emília, 29. Balogh Virág Luca, 32. Berczeli Maja, 39. Szentiványi Blanka, 40. Szécsi Blanka, 43. Pontyos Zita
Junior
Férfi: 2. Szemes Gergő, 13. Skorka Csongor, 19. Horváth Soma, 20. Gál Botond, 21. Suha Ádám, 24. Madura Máté, 36. Tolnai Gergő, 38. Tóth Barnabás, 46. Horváth Keán
Női: 1. Zsoldosi Karolina, 7. Fekete Hanga Barbara, 9. Zsoldosi Emília, 19. Tölgyesi Zsófia Réka, 32. Kovács Aletta, 33. Szapanidu Szófia Athina, 34. Balogh Virág Luca, 42. Szentiványi Blanka, 50. Berczeli Maja

Elnöki elismerésben részesült az FTC Európa-bajnoka

A Fradi vívója, Szemes Gergő a korosztályos Eb-aranyérméért kapott elnöki elismerő oklevelet – VIDEÓ!

Szenzáció! Európa-bajnok a Fradi vívója!

A 17 éves Szemes Gergő szenzációs vívással aranyérmes lett a poreci kadet Európa-bajnokságon – VIDEÓ!

Először jártak felnőtt Világkupán az FTC tehetségei

Zsoldosi Karolina Katowicében, míg Szemes Gergő Párizsban állhatott pástra a világelit ellen.

Válogatottakat legyőzve bronzérmes az FTC!

Férfi tőrcsapatunk nagy csatában, bámulatos utolsó asszóval nyert a Honvéd ellen az Országos Bajnokságon.

Szemes és Zsoldosi is a negyeddöntőig menetelt az OB-n

Két sportolónk is bejutott a legjobb nyolc közé tőrön a budapesti országos bajnokságon.

Vívó OB: kilenc fradista maradt versenyben

A felnőtt vívó ob első napján kialakultak a 32-es táblák, kilenc fradistáért szoríthatunk a folytatásban.

Megállíthatatlan a fradista! 202 induló közül nyert!

Az FTC vívója Budapest és Mödling után Halléban is aranyérmes lett!

Szemes Gergő és a Fradi a kadet OB-n is remekelt

Egyéniben kettős sikert aratott, csapatban is nyert az FTC a férfiaknál a tőrözők kadet országos bajnokságán.