2020. október 5.
Két fradista is Magyar Kupa-győztes lett!
Az FTC tőrözője, Zsoldosi Karolina és Szemes Gergő aranyérmes lett a junior Magyar Kupában.

A hétvégén a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezték meg a Kadet és Junior Tőr Magyar Kupát, amely egyben Budapest Bajnokság is volt.

A junior korosztályban mindkét nemben ferencvárosi aranyérem született! A nőknél a Fradi TV műsorvezetője, Zsoldosi Karolina (a képen) remekelt és kiváló teljesíménnyel megnyerte a versenyt és megvédte címét. A férfiaknál a Fradi nagy tehetsége, a kadet korosztályban világelső, de már a felnőttek között is bizonyító Szemes Gergő (a kis képen) diadalmaskodott. Gergő tavaly a fiatalabbak között megnyerte a sorozatot, míg a junioroknál ezüstérmes lett, így idei győzelme nagy előrelépésnek számít.

További jó hír, hogy mindkét korosztályban a népes és erős mezőny ellenére a junioroknál Tölgyesi Zsófia, Zsoldosi Emília, Madura Máté és Horváth Soma, míg a kadeteknél Skorka Csongor és Tóth Barnabás tudta beverekedni magát a nyolcas döntőbe.

Kadet és Junior Női és Férfi Tőr Magyar Kupa (egyben Budapest Bajnokság), Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, Budapest
NŐI
Kadet: 20. Kovács Aletta, 24. Yue Ruhan, 28. Márkus Boglárka, 32. Berczeli Maja, 33. Müller Hanna
Junior: 1. Zsoldosi Karolina, 5. Tölgyesi Zsófia, 8. Zsoldosi Emília, 18. Fekete Hanga, 19. Kovács Aletta, 24. Yue Ruhan
FÉRFI
Kadet: 5. Skorka Csongor, 8. Tóth Barnabás, 9. Horváth Keán, 21. Tóth Zsombor, 26. Bónis Márk, 34. Petrilla Zoltán, 36. Bebesi Kolos
Junior: 1. Szemes Gergő, 5. Madura Máté, 6. Horváth Soma, 9. Skorka Csongor, 15. Horváth Keán, 17. Gál Botond, 35. Tóth Zsombor, 39. Tóth Barnabás

Szemes Gergő bronzérmes a rangos nemzetközi versenyen

Fiatal tőrvívó kiválóságunk a 12 ország 101 vívójából álló mezőnyben állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Bronzérem Pécsről

A Fradi versenyzője serdülő leány párbajtőr kategóriában állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Bravúros hatodik hely a kairói Világkupán

Férfi tőrválogatottunk két ferencvárosi vívóval a soraiban remekelt Egyiptomban.

Magyar Kupa-bronzérem az FTC tehetségétől

Két vívónk is bejutott a nyolcas döntőbe a korosztályos versenyen.

Két helyszín, két értékes ezüstérem

Hazai és nemzetközi versenyeken is remekül szerepeltek az elmúlt hétvégén az FTC vívói.

Bajnokunkkal a soraiban aranyérmes Magyarország

Az FTC párbajtőrözője, Horváth Lotti is tagja a kadet női válogatottnak, amely Újvidéken győzött.

Párbajtőrvívónk ezüstérmet nyert Pozsonyban

Horváth Lotti a válogatott tagjaként lett második a Kadet Európai Körversenyen.

Két Fradi-arany a vívók diákolimpiáján

Az FTC versenyzői összesen nyolc érmet nyertek a BOK Csarnokban megrendezett viadalon.