2019. november 17.
Két magyar bajnoki ezüstérmet nyertek a fradisták
Az FTC mindkét tőrcsapata döntőt vívhatott a budapesti junior országos bajnokságon.

A hétvégén a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezték meg a junior tőrözők egyéni és csapat magyar bajnokságát, amelyen az FTC szakosztálya mindkét nemben sok versenyzővel indult. Az egyéni versenyek során három vívónk jutott be a nyolcas döntőkbe. A nőknél végül Zsoldosi Karolina ötödik, Fekete Hanga pedig hetedik lett, míg a férfiaknál Szemes Gergő a hatodik helyen végzett.

A csapatversenyeken már érmet is nyertek a fradisták, ugyanis elsőszámú női és férfi együttesünk egész napos kiváló vívással egészen a fináléig menetelt. Ott két kiélezett, izgalmas csatát hozó asszóban végül mindkét párharcban a Törekvés nyert, így a Ferencváros két értékes ezüstéremmel zárta a magyar bajnokságot.

(Fotók: Magyar Vívó Szövetség)

VÍVÁS
JUNIOR EGYÉNI ÉS CSAPAT ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, BUDAPEST
FÉRFI
Egyéni: 6. Szemes Gergő, 9. Madura Máté, 15. Horváth Soma, 16. Gál Botond, 22. Horváth Keán, 25. Tóth Barnabás, 26. Tóth Bence, 28. Skorka Csongor, 29. Suha Ádám, 43. Tolnai Gergő
Csapat: 2. FTC (Szemes Gergő, Horváth Soma, Madura Máté, Gál Botond), 6. FTC 2. (Horváth Keán, Skorka Csongor, Tóth Barnabás, Tóth Zsombor)
NŐI
Egyéni: 5. Zsoldosi Karolina, 7. Fekete Hanga, 9. Tölgyesi Zsófia, 20. Zsoldosi Emília, 36. Balogh Virág, 38. Berczeli Maja, 42. Kovács Aletta, 45. Szapanidu Szófia, 47. Szentiványi Blanka
Csapat: 2. FTC (Zsoldosi Karolina, Zsoldosi Emília, Tölgyesi Zsófia, Fekete Hanga), 8. FTC 2. (Balogh Virág, Berczeli Maja, Kovács Aletta, Szapanidu Szófia)

Először jártak felnőtt Világkupán az FTC tehetségei

Zsoldosi Karolina Katowicében, míg Szemes Gergő Párizsban állhatott pástra a világelit ellen.

Válogatottakat legyőzve bronzérmes az FTC!

Férfi tőrcsapatunk nagy csatában, bámulatos utolsó asszóval nyert a Honvéd ellen az Országos Bajnokságon.

Szemes és Zsoldosi is a negyeddöntőig menetelt az OB-n

Két sportolónk is bejutott a legjobb nyolc közé tőrön a budapesti országos bajnokságon.

Vívó OB: kilenc fradista maradt versenyben

A felnőtt vívó ob első napján kialakultak a 32-es táblák, kilenc fradistáért szoríthatunk a folytatásban.

Megállíthatatlan a fradista! 202 induló közül nyert!

Az FTC vívója Budapest és Mödling után Halléban is aranyérmes lett!

Szemes Gergő és a Fradi a kadet OB-n is remekelt

Egyéniben kettős sikert aratott, csapatban is nyert az FTC a férfiaknál a tőrözők kadet országos bajnokságán.

Újabb Szemes-parádé: Ausztriában is aranyérem!

Tőrvívó szupertehetségünk a rangos nemzetközi kadét verseny mödlingi állomásán is leiskolázta a mezőnyt!

Szenzációs Szemes-arany a nemzetközi versenyen!

Tőrvívó tehetségünk 287 fős mezőnyben végzett az élen a rangos nemzetközi kadét versenyen Budapesten!