2021. szeptember 30.
Soha nem volt még a Fradinak ilyen aranyérme, mint ez
Vívónk, Horváth Ádám történelmi aranyérmet nyert a szakosztálynak a kadet párbajtőrözők között.

A Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezték meg a kadet és junior párbajtőrözők Magyar Kupájának 1. fordulóját.

Kadet korosztályban a férfiaknál Horváth Ádám (a képen) fantasztikus vívással aranyérmes lett és megszerezte a fegyvernem első aranyérmét a szakosztálynak. A junioroknál a hatodik és hetedik helyen záró Hováth Márk és Farkas Péter, illetve a szintén hetedik Szarvas Rita vívta be magát a legjobb nyolc közé.

A párbajtőrözők július 1-étől erősítik a FTC szakosztályát, így a tőrrel együtt már két fegyvernemben szurkolhatunk a fradistáknak.

Kade és Junior Párbajtőr Magyar Kupa, 1. forduló, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok
Fiú
Kadet: 1. Horváth Ádám, 49. Örsi Benedek, 55. Légrádi Bálint, 101. Végh Péter, 103. Ketler-Várkonyi Róbert
Junior: 6. Horváth Márk, 7. Farkas Péter, 14. Horváth Ádám, 26. Örsi Benedek, 41. Légrádi Bálint, 70. Mérő Leon, 80. Naderi Ármin, 85. Debreczeni Ákos, 119. Ketler-Várkonyi Róbert, 122. Végh Péter
Lány
Kadet: 12. Palágyi Luca, 86. Bubán Anna, 87. Weitzinger Sára
Junior: 7. Szarvas Rita, 10. Debreczeni Noémi, 46. Kőhegyi Anni, 94. Weitzinger Sára, 97. Fiar Mitra, 107. Bubán Anna

Szemes Gergő sikerét hozta a második nap

Szirmai Benedek vezetőedző is dicsérte az FTC tőrözőjének teljesítményét.

Vívóink MK-sikerei

Horváth Ádám győzött, Szemes Gergő pedig harmadik lett a szombati MK-fordulóban.

Esztergomi vitézek: két fradista vívó is aranyat nyert

A Ferencváros vívószakosztályának fiatal tőrözői remekül szerepeltek az esztergomi nemzetközi versenyen.

Taroltak a juniorok a korosztályos vívó OB-n

Junior női és férfi csapatunk is bajnok lett a hétvégén megrendezett korosztályos csapat országos bajnokságon.

Szépen csillogó bronzérem az újonc OB-ról

Leány tőr csapatunk felállhatott a dobogó harmadik fokára a tőrvívók újonc országos bajnokságán.

Beke Vince bronzérmet szerzett

Vívónk a tőrözők nemzetközi Európa-bajnoki válogató versenyén állhatott fel a dobogóra.

Az Eb-ezüstérmes már nagy falat volt vívónknak Dohában

Szemes Gergő nagy csatában kikapott a rutinos lengyeltől a dohai Grand Prix-versenyen.

Parádézik a Fradi vívója Katarban - vasárnap folytatja

Szemes Gergő feljutott a főtáblára a férfi tőrözők Dohában zajló Grand Prix-versenyén.