2019. december 21.
Szemes és Zsoldosi is a negyeddöntőig menetelt az OB-n
Két sportolónk is bejutott a legjobb nyolc közé tőrön a budapesti országos bajnokságon.

December 20-22 között rendezik Budapesten a vívók felnőtt országos bajnokságát. Mint arról, pénteken beszámoltunk, több sportolónk is bejutott a legjobb 32 közé a versenyen.

Férfi tőr egyéniben Szemes Gergő jutott el legtovább, egészen a negyeddöntőig: a 16 között Liszkai Tamással szemben győzött 15-9-re, majd Dósa Dániel 15-7-re nyert vívónkkal szemben a következő körben.

A női tőr versenyen Jeszenszky Szivia és Zsoldosi Karolina neve is a legjobb 16 között szerepelt, sajnos előbbi számára itt is ért véget a verseny. Azonban Zsoldosi szoros asszón győzött előbb 15-14-re Hanzl Lilla ellen, majd Mohamed Aidától kapott ki a negyeddöntőben 15-4-es eredménnyel.

Vasárnap a csapatversenyeken szoríthatunk vívóinkért.

Szemes Gergő bronzérmes a rangos nemzetközi versenyen

Fiatal tőrvívó kiválóságunk a 12 ország 101 vívójából álló mezőnyben állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Bronzérem Pécsről

A Fradi versenyzője serdülő leány párbajtőr kategóriában állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Bravúros hatodik hely a kairói Világkupán

Férfi tőrválogatottunk két ferencvárosi vívóval a soraiban remekelt Egyiptomban.

Magyar Kupa-bronzérem az FTC tehetségétől

Két vívónk is bejutott a nyolcas döntőbe a korosztályos versenyen.

Két helyszín, két értékes ezüstérem

Hazai és nemzetközi versenyeken is remekül szerepeltek az elmúlt hétvégén az FTC vívói.

Bajnokunkkal a soraiban aranyérmes Magyarország

Az FTC párbajtőrözője, Horváth Lotti is tagja a kadet női válogatottnak, amely Újvidéken győzött.

Párbajtőrvívónk ezüstérmet nyert Pozsonyban

Horváth Lotti a válogatott tagjaként lett második a Kadet Európai Körversenyen.

Két Fradi-arany a vívók diákolimpiáján

Az FTC versenyzői összesen nyolc érmet nyertek a BOK Csarnokban megrendezett viadalon.