2019. december 21.
Szemes és Zsoldosi is a negyeddöntőig menetelt az OB-n
Két sportolónk is bejutott a legjobb nyolc közé tőrön a budapesti országos bajnokságon.

December 20-22 között rendezik Budapesten a vívók felnőtt országos bajnokságát. Mint arról, pénteken beszámoltunk, több sportolónk is bejutott a legjobb 32 közé a versenyen.

Férfi tőr egyéniben Szemes Gergő jutott el legtovább, egészen a negyeddöntőig: a 16 között Liszkai Tamással szemben győzött 15-9-re, majd Dósa Dániel 15-7-re nyert vívónkkal szemben a következő körben.

A női tőr versenyen Jeszenszky Szivia és Zsoldosi Karolina neve is a legjobb 16 között szerepelt, sajnos előbbi számára itt is ért véget a verseny. Azonban Zsoldosi szoros asszón győzött előbb 15-14-re Hanzl Lilla ellen, majd Mohamed Aidától kapott ki a negyeddöntőben 15-4-es eredménnyel.

Vasárnap a csapatversenyeken szoríthatunk vívóinkért.

Arany- és bronzérem a tőrvívó MK 5. fordulójában

Szemes Gergő az első, Horváth Soma a harmadik helyen zárt a junior férfi tőrvívók Magyar Kupa versenyén.

Vívni tanította a Fradi TV riporterét az FTC tehetsége

Zsoldosi Karolina nem csak sportolóként és műsorvezetőként, de vívóoktatóként is helytállt – VIDEÓ!

Két bronzérem 2020 utolsó versenyéről

Az FTC két női tőrözője bronzérmet szerzett a Fradi vívótermében megrendezett felnőtt versenyen.

Balázs Krisztián és Szemes Gergő: klasszis születik?

Ez történt egyéni szakosztályainkkal idén októberben, novemberben és decemberben – VIDEÓK!

Két negyedik és egy hatodik hely a vívó-csapatversenyen

A női, és a férfi FTC 1-es csapat a negyedik, az FTC 2 a hatodik helyen zárt a vasárnapi csapatversenyen.

Szemes Gergő ezüstérmet nyert a felnőtt ob-n

A hölgyek között Jeszenszky Szilvia 7., Zsoldosi Karolina pedig 9. lett a Vívó Országos Bajnokságon.

Arany-, ezüst- és két bronzérem a Magyar Kupában

Az FTC fiatal vívói négy éremmel zárták a Fülöp Mihály Magyar Kupa első, hódmezővásárhelyi versenyét.

Már harmadik aranyát nyerte a fradista a Magyar Kupában

Fiatal vívónk, Szemes Gergő újabb sikert aratott a junior tőrözők versenysorozatában.