2019. október 5.
Szemes Gergő bronzérmes a felnőttek között!
Az FTC 16 éves tőrözője harmadik lett a felnőtt Magyar Kupa 2. fordulójának szombati válogatóversenyén.

Harmincöt versenyző, köztük három FTC-sportoló részvételével szombaton a BHSE vívótermében zajlott a felnőtt férfi tőr MK második válogatója. A fradista trióból a legelőkelőbb helyezést ifjú tehetségünk, a két héttel ezelőtt Hódmezővásárhelyen a kadetek és a juniorok között is aranyérmes Szemes Gergő érte el, aki harmadikként zárt!

A szintén az FTC színeiben induló Horváth Soma 16., Gál Botond pedig 17. lett.

A nők egyéni versenyében is érdekeltek voltak ferencvárosi tőrözők, itt a legjobb eredményt a 11. helyen záró Zsoldosi Karolina érte el, míg Zsoldosi Emília a 26., Tölgyesi Zsófia a 27., Szapanidu Szófia Athina a 34., Fekete Hanga a 39., Balogh Virág a 40., Kovács Aletta a 45., Szentiványi Blanka pedig a 47. helyen zárta a Magyar Kupa válogatójának 2. fordulóját.

Az utánpótlás korosztályban versenyző ferencvárosi tőrvívók is pástra léptek az elmúlt hétvégén, a Fülöp Mihály Magyar Kupa első fordulójában, Hódmezővásárhelyen. Gyermek, újonc és serdülő korosztályban is mindkét nem versenyében számos fradista indult, a hétvége egyetlen dobogós helyét a serdülő fiúknál 2. helyen záró Horváth Keán szállította.

A további, részletes eredmények ITT böngészhetőek.

Két Magyar Kupa-arany egy hétvége alatt

Vívótehetségünk, Szemes Gergő megállíthatatlan volt a Magyar Kupa hódmezővásárhelyi fordulójában.

Újabb érem nemzetközi utánpótlás versenyről

A ferencvárosi tőröző, Márkus Boglárka bronzérmet szerzett a Somorján megrendezett versenyen.

Ez most nem jött össze - Szemes érem nélkül tért haza

Az FTC tehetséges vívója egyéniben és csapatban is érem nélkül zárta az U23-as Eb-t.

Csodálatos siker! Bronzérem a felnőtt válogatóról

Az FTC vívója, Zsoldosi Karolina nagy meglepetésre bronzérmet nyert a budapesti felnőtt előválogatón.

Szemes Gergő bronzérmes a rangos nemzetközi versenyen

Fiatal tőrvívó kiválóságunk a 12 ország 101 vívójából álló mezőnyben állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Bronzérem Pécsről

A Fradi versenyzője serdülő leány párbajtőr kategóriában állhatott fel a dobogó legalsó fokára.