2021. szeptember 26.
Szemes Gergő sikerét hozta a második nap
Szirmai Benedek vezetőedző is dicsérte az FTC tőrözőjének teljesítményét.

Szombati bronzérme után vasárnap győzni tudott a férfi tőrözők válogatóján, egyben Magyar Kupa-fordulójában az FTC kadet Európa-bajnok versenyzője, Szemes Gergő. A 18 éves vívó 60 versenyző közül bizonyult a legjobbnak a budapesti Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban, a fináléban az előző napi győztest, Dósa Dánielt verte meg 15:8-ra.

- Nagyon örülök annak, hogy Szemes Gergő felnőtt Dani mellé. És a helyzet egyáltalán nem az, hogy utóbbi legyengült volna, hanem Geri lett egyre stabilabb – dicsérte az FTC vívóját Szirmai Benedek vezetőedző a hazai szövetség honlapján.

Szeptember 26-án szintén a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok adott otthont a szezon első junior párbajtőr MK-fordulójának. Itt 128-an mérették meg magukat, a Ferencvárost képviselő Horváth Márk hatodik, Farkas Péter pedig hetedik lett.

Kép forrása: facebook.com/ftcvivas

Vívóink MK-sikerei

Horváth Ádám győzött, Szemes Gergő pedig harmadik lett a szombati MK-fordulóban.

Soha nem volt még a Fradinak ilyen aranyérme, mint ez

Vívónk, Horváth Ádám történelmi aranyérmet nyert a szakosztálynak a kadet párbajtőrözők között.

Esztergomi vitézek: két fradista vívó is aranyat nyert

A Ferencváros vívószakosztályának fiatal tőrözői remekül szerepeltek az esztergomi nemzetközi versenyen.

Taroltak a juniorok a korosztályos vívó OB-n

Junior női és férfi csapatunk is bajnok lett a hétvégén megrendezett korosztályos csapat országos bajnokságon.

Szépen csillogó bronzérem az újonc OB-ról

Leány tőr csapatunk felállhatott a dobogó harmadik fokára a tőrvívók újonc országos bajnokságán.

Beke Vince bronzérmet szerzett

Vívónk a tőrözők nemzetközi Európa-bajnoki válogató versenyén állhatott fel a dobogóra.

Az Eb-ezüstérmes már nagy falat volt vívónknak Dohában

Szemes Gergő nagy csatában kikapott a rutinos lengyeltől a dohai Grand Prix-versenyen.

Parádézik a Fradi vívója Katarban - vasárnap folytatja

Szemes Gergő feljutott a főtáblára a férfi tőrözők Dohában zajló Grand Prix-versenyén.