2020. február 23.
Szenzáció! Európa-bajnok a Fradi vívója!
A 17 éves Szemes Gergő szenzációs vívással aranyérmes lett a poreci kadet Európa-bajnokságon – VIDEÓ!

Február 23. és 26. között a horvátországi Porecben rendezik meg a kadet vívók Európa-bajnokságát, amelyen a férfiaknál két ferencvárosi tőrözőnek, Horváth Somának és Szemes Gergőnek szurkolhatunk. A vasárnapi egyéni verseny csoportküzdelmeiből Szemes Gergő öt megnyert és egy elveszített asszóval a második helyen jutott tovább, míg Horváth Soma három-három sikerrel és vesztett mérkőzéssel szintén kvalifikálta magát a 128-as főtáblára.

Gergő (a kis képen jobbról az első) erőnyerőként továbbment, míg Soma fehérorosz ellenfelét nagy csatában, 15:14-re legyőzte. A 64 között Gergő egy olasz tőrözőt búcsúztatott (15:6), Soma azonban 15:7-re kikapott egy olasz vívótól, így kiesett, összesítésben pedig a 60. helyen zárt. Szemes Gergőnek spanyol ellenfele sem okozott gondot (15:8) a legjobb 32 mezőnyében, majd a nyolcaddöntőben összekerült a magyar Bagdány Alberttel, akit 15:3-ra győzött le. A nyolc között a francia Adrien Spichigerrel nagy és izgalmas asszót vívott, a végén egy találat döntött Gergő javára, aki 15:14-gyel jutott az elődöntőbe.

Ott az orosz Ivan Bulygát 15:10-re verte, így döntőt vívhatott a szintén orosz Dmitrij Oszipov ellen. A fináléban Gergő szenzációs volt. Az első három percben 10 tust adott és bár az asszó második részében Oszipov szépített, az FTC korosztályos világranglista-vezetője higgadt maradt és újabb öt tussal 15:13-ra nyert és Európa-bajnok lett!

A fradisták számára az Európa-bajnokság kedden a csapatversennyel folytatódik.

ÍGY SZÓLT A MAGYAR HIMNUSZ PORECBEN SZEMES GERGŐ TISZTELETÉRE

Arany- és bronzérem a tőrvívó MK 5. fordulójában

Szemes Gergő az első, Horváth Soma a harmadik helyen zárt a junior férfi tőrvívók Magyar Kupa versenyén.

Vívni tanította a Fradi TV riporterét az FTC tehetsége

Zsoldosi Karolina nem csak sportolóként és műsorvezetőként, de vívóoktatóként is helytállt – VIDEÓ!

Két bronzérem 2020 utolsó versenyéről

Az FTC két női tőrözője bronzérmet szerzett a Fradi vívótermében megrendezett felnőtt versenyen.

Balázs Krisztián és Szemes Gergő: klasszis születik?

Ez történt egyéni szakosztályainkkal idén októberben, novemberben és decemberben – VIDEÓK!

Két negyedik és egy hatodik hely a vívó-csapatversenyen

A női, és a férfi FTC 1-es csapat a negyedik, az FTC 2 a hatodik helyen zárt a vasárnapi csapatversenyen.

Szemes Gergő ezüstérmet nyert a felnőtt ob-n

A hölgyek között Jeszenszky Szilvia 7., Zsoldosi Karolina pedig 9. lett a Vívó Országos Bajnokságon.

Arany-, ezüst- és két bronzérem a Magyar Kupában

Az FTC fiatal vívói négy éremmel zárták a Fülöp Mihály Magyar Kupa első, hódmezővásárhelyi versenyét.

Már harmadik aranyát nyerte a fradista a Magyar Kupában

Fiatal vívónk, Szemes Gergő újabb sikert aratott a junior tőrözők versenysorozatában.