archív anyag
Honlapunk 2019. február 25-én megújult, de nem hagyjuk veszni a korábbi cikkeinket! Az itt látható anyag archív írás, ezért előfordulhat, hogy a benne található képek, illetve tartalmi beágyazások az új cikkektől eltérően jelennek meg.
2018. november 26.
Tarolt a Fradi!
Vívószakosztályunk két arany-, három ezüst- és két bronzéremmel zárta a budapesti kadet országos bajnokságot.

A hétvégén a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezték meg a női és férfi tőrvívók egyéni, illetve csapat országos bajnokságát, amelyen a Ferencváros népes csapattal indult.

A férfiaknál tarolt a Fradi, ugyanis Szemes Gergő megvédte címét, a második Horváth Soma lett, míg a bronzérem Gál Botond nyakába került. A hölgyeknél Fekete Hanga Barbara ezüstérmesként zárt, Tölgyesi Zsófia Réka pedig a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

Az FTC vívói a csapatversenyek során is remekeltek. A Fekete Hanga Barbara, Szentiványi Blanka, Tölgyesi Zsófia Réka, Zsoldosi Emília összeállítású lánycsapatunk egész napos kiváló vívással aranyérmet nyert, míg a Szemes Gergő, Horváth Soma, Gál Botond, Madura Máté fémjelezte FTC 1-et csak a döntőben tudta legyőzni a Törekvés, így a mieink ezüstéremmel zártak.

A Ferencváros összesen hét érmet, köztük két aranyat, három ezüstöt és két bronzot szerzett a kadet országos bajnokságon.

A versenyzőket felkészítő edzők: Solti Antal, Budavári Bettina, Budavári Beatrix, Jeszenszky Szilvia, Kun Csaba, Szabados Kristóf, Szabó István.

Kadet Női és Férfi Tőr Országos Bajnokság, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, Budapest
NŐI
Egyéni:
2. Fekete Hanga Barbara, 3. Tölgyesi Zsófia Réka, 15. Zsoldosi Emília, 21. Szentiványi Blanka, 24. Balogh Virág Luca, 25. Szabó Vanda Fruzsina, 33. Szapanidu Szófia Athina, 35. Kovács Aletta, 38. Szécsi Blanka, 39. Müller Hanna
Csapat: 1. FTC 1 (Fekete Hanga Barbara, Szentiványi Blanka, Tölgyesi Zsófia Réka, Zsoldosi Emília), 8. FTC 2 (Balogh Virág Luca, Kovács Aletta, Müller Hanna, Szabó Vanda Fruzsina)
FÉRFI
Egyéni:
1. Szemes Gergő, 2. Horváth Soma, 3. Gál Botond, 13. Madura Máté, 16. Skorka Csongor, 21. Tolnai Gergő, 23. Tóth Zsombor, 25. Tölgyesi Ödön Bálint, 27. Vid Attila, 29. Bencze Krisztián, 33. Horváth Keán, 41. Kovács Milán Barnabás
Csapat: 2. FTC 1 (Szemes Gergő, Gál Botond, Horváth Soma, Madura Máté), 4. FTC 2. (Skorka Csongor, Tolnai Gergő, Vid Attila, Tölgyesi Ödön Bálint)

Szemes Gergő bronzérmes a rangos nemzetközi versenyen

Fiatal tőrvívó kiválóságunk a 12 ország 101 vívójából álló mezőnyben állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Bronzérem Pécsről

A Fradi versenyzője serdülő leány párbajtőr kategóriában állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Bravúros hatodik hely a kairói Világkupán

Férfi tőrválogatottunk két ferencvárosi vívóval a soraiban remekelt Egyiptomban.

Magyar Kupa-bronzérem az FTC tehetségétől

Két vívónk is bejutott a nyolcas döntőbe a korosztályos versenyen.

Két helyszín, két értékes ezüstérem

Hazai és nemzetközi versenyeken is remekül szerepeltek az elmúlt hétvégén az FTC vívói.

Bajnokunkkal a soraiban aranyérmes Magyarország

Az FTC párbajtőrözője, Horváth Lotti is tagja a kadet női válogatottnak, amely Újvidéken győzött.

Párbajtőrvívónk ezüstérmet nyert Pozsonyban

Horváth Lotti a válogatott tagjaként lett második a Kadet Európai Körversenyen.

Két Fradi-arany a vívók diákolimpiáján

Az FTC versenyzői összesen nyolc érmet nyertek a BOK Csarnokban megrendezett viadalon.