A Dubajban zajló junior vívó-világbajnokság csapatversenyeit rendezték április 7-én, pénteken. A magyar csapatban ott volt kiválóságunk, Szemes Gergő (képünkön jobbra) is, aki mellett Bagdány Albert, Bálint Álmos és Mihályi Andor lépett még a pástra. Először simán búcsúztattuk az indiaikakat (45:25), majd a belgák sem okoztak problémát (45:27). Jöhetett a negyeddöntő a roppant erős amerikaiak ellen, ám rajtuk is sikerült átjutnunk, 45:44 lett a javunkra. Az elődöntőben a franciák következtek és ugyan jól kezdtük a találkozót, végül ellenfelünk 45:42-vel bejutott a fináléba, míg mi a lengyelekkel vívhattunk meg a bronzéremért. Szorosan alakult a bronzcsata, amelyet végül Szemes Gergő döntött el és 45:41-re sikerült győznünk.Ezzel történelmi sikert értünk el, ugyanis még soha nem nyert érmet a junior-világbajnokságok történetében magyar férfi tőrcsapat.

A bronzmérkőzés után Szemes Gergő értékelte a történelmi sikert.
- Már a nap elején reménykedtünk az éremben, ugyanis nagyon sokat készültünk erre a csapatversenyre és kijött az, amit elterveztünk. Ahogy jöttek egymás után az asszók és az ellenfelek, úgy lettünk egyre magabiztosabbak. Természetesen szerettünk volna döntőt vívni, de minden nem sikerülhet, így is boldogok vagyunk és nem elégszünk meg ezzel, jövőre is éremesek akarunk lenni.
Fotók: www.hunfencing.hu
Vívónk, Horváth Lotti bevezetett minket egyik kedvencébe, a mexikói konyjába - VIDEÓ!
A korosztályos világ- és Európa-bajnoki aranyérmekért vehetett át emlékplakettet Horváth Lotti és Papp Jázmin.
Második egyéni kadet világbajnoki címe után a junior női csapatversenyben ezüstérmet nyert az FTC-MVM vívója.
Az FTC-MVM Vívás versenyzőjét még a vb-helyszín egyik csarnokának leégése sem tudta kizökkenteni.
Kétszeres vb-bronzérmes tőrvívónkkal beszélgettünk olimpiáról, NBA-ről és arról, hogy lett focistából vívó.
Tőrözőnk, Papp Jázmin a junior csapat tagjaként állhatott fel a dobogó legfelső fokára Tbilisziben.
Két párbajtőrözőnk, Horváth Lotti és Horváth Márk is aranyérmes lett a junior válogatottal Kairóban.
A hölgyek Hong Kongban, a férfiak Párizsban versenyeztek a világkupa-sorozatban ezen a hétvégén.