2021. szeptember 25.
Vívóink MK-sikerei
Horváth Ádám győzött, Szemes Gergő pedig harmadik lett a szombati MK-fordulóban.

Szombaton a szezon első kadet MK-fordulóját rendezték kardban és párbajtőrben. Utóbbi fegyvernemben FTC-érdekeltség is volt, hiszen Horváth Ádám is részt vett a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban zajló versenyen.

Az FTC vívója, a borítóképünkön látható Horváth Ádám végül 105 induló közül a legjobbnak bizonyult, Kovács Attila tanítványa a döntőben a BVSC sportolóját, Börcsök Koppányt győzte le 15:11-re.

Ugyancsak szombaton, szintén a Gerevich Aladár-csarnokban került sor a felnőtt férfi tőrvívók Magyar Kupájának válogatóversenyére is, ahol az első fordulóban 62 vívó lépett pástra. Közülük az FTC versenyzője, Szemes Gergő – a zalaegerszegi Wolf Ádámmal közösen – harmadikként zárt.

Szemes Gergő is dobogóra állhatott szombaton

Képek forrása:facebook.com/ftcvivas

Soha nem volt még a Fradinak ilyen aranyérme, mint ez

Vívónk, Horváth Ádám történelmi aranyérmet nyert a szakosztálynak a kadet párbajtőrözők között.

Szemes Gergő sikerét hozta a második nap

Szirmai Benedek vezetőedző is dicsérte az FTC tőrözőjének teljesítményét.

Esztergomi vitézek: két fradista vívó is aranyat nyert

A Ferencváros vívószakosztályának fiatal tőrözői remekül szerepeltek az esztergomi nemzetközi versenyen.

Taroltak a juniorok a korosztályos vívó OB-n

Junior női és férfi csapatunk is bajnok lett a hétvégén megrendezett korosztályos csapat országos bajnokságon.

Szépen csillogó bronzérem az újonc OB-ról

Leány tőr csapatunk felállhatott a dobogó harmadik fokára a tőrvívók újonc országos bajnokságán.

Beke Vince bronzérmet szerzett

Vívónk a tőrözők nemzetközi Európa-bajnoki válogató versenyén állhatott fel a dobogóra.

Az Eb-ezüstérmes már nagy falat volt vívónknak Dohában

Szemes Gergő nagy csatában kikapott a rutinos lengyeltől a dohai Grand Prix-versenyen.

Parádézik a Fradi vívója Katarban - vasárnap folytatja

Szemes Gergő feljutott a főtáblára a férfi tőrözők Dohában zajló Grand Prix-versenyén.